Odličan dan na Jarunu

Berba odličja na Svjetskom kupu u Zagrebu: Bronca za Martina i hrvatski četverac

Hrvatske posade osvojile su četiri odličja na Svjetskom kupu u Zagrebu.

Hrvatski veslački reprezentativac Damir Martin zauzeo je treće mjesto u finalu samca na prvoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa koja se održala na zagrebačkom Jarunu.

Osvajač srebrnog odličja prije pet godina u Rio de Janeiru gotovo čitavim tijekom utrke držao je treće mjesto iza sjajnog Nijemca Olivera Zeidlera koji je dominantno stigao do pobjede te Norvežanina Kjetila Borcha koji je završio kao drugi.

Već na polovici staze Zeidler je imao 3.55 sekundi prednosti ispred Borcha, odnosno 5.38 sekundi ispred Martina.

gol expired Dominacija Hrvata na Svjetskom kupu u Zagrebu: Zlato za braću Sinković i sestre Jurković divider

500 metara prije cilja situacija je bila gotovo identična, Zeidler je vodio sa 3.03 sekunde ispred Borcha, odnosno 5.04 sekundi ispred Martina da bi u cilj Nijemac ušao sa 4.51 sekundi ispred Norvežanina, odnosno 5.59 ispred našeg predstavnika.

Četiri odličja za hrvatske predstavnike

Martinova bronca četvrto je odličje za hrvatske predstavnike na Jarunu.

Nakon zlata sestara Ivane i Josipe Jurković u ženskom dvojcu te braće Valenta i Martina Sinkovića u muškom dvojcu, dok je četverac bez kormilara u sastavu Ivan Piton, Marko Ukropina, Anton i Patrik Lončarić osvojio broncu.

U finalu četverca bez kormilara prvo je mjesto zauzela francuska posada s vremenom 5:59.88, drugi su bili Poljaci sa 6:01.40, a treće mjesto zauzela je naša posada s vremenom 6:02.25.