Večer kanadskih derbija u NHL ligi i slavlja gostiju

Dva su kanadska derbija odigrana u utorak navečer u NHL ligi. U oba su slavili gosti - Ottawa je bila bolja od Toronta (3-2), a Vancouver od Edmontona (4-3)...

U ovoj potonjoj utakmici junak je bio Raffi Torres koji je s tri gola zapaprio nekadašnjem klubu. Četvrti je zabio Daniel Sedin koji sada na kontu ima osam pogodaka ove sezone i četvrti je strijelac lige u ovom trenutku. Canucksi su, pak, došli do četvrte uzastopne ovosezonske pobjede, ali tek prve u gostima.

Ottawa je u Torontu obavila posao nakon dvije trećine. Senatorsi su poveli s 3-0, a domaći su u posljednjoj dionici uspjeli samo ublažiti poraz. Prekinuli su ujedno i najduži post u posljednje 83 godine. Bez gola su ukupno bili 167 minuta i 39 sekundi, sve dok Nikolaj Kuljemin nije smanjio na 1-3 u 46. minuti utakmice.

Neslavni rekord drži još uvijek generacija Toronta iz davne 1927. godine koja tijekom prosinca nije postigla pogodak 181 minutu i 45 sekundi.