Medveščak razbio Olimpiju u Ljubljani uz sramotno suđenje

Hokejaši Medveščaka došli su do iznimno vrijedne pobjede u lovu na doigravanje u EBEL ligi. U 35. kolu su u Ljubljani svladali izravnog konkurenta Olimpiju s 5-2...

Briljirao je Alan Letang koji je s tri pogotka bio najzaslužniji za trijumf "medvjeda" i bijeg "zmajčekima" na pet bodova prednosti. Medveščak drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje, a Villach na sedmom mjestu ima tri boda više. Nije utakmica dobro počela za Zagrepčane jer je već u petoj minuti Boštjan Goličič doveo slovensku momčad u vodstvo. No, do kraja prve trećine, točnije u 16. minuti, Letang je u situaciji s igračem više svojim prvim pogotkom vratio ravnotežu.

U drugoj je trećini Medveščak obavio najveći dio posla. Najprije je Letang u 26. minuti prvi put donio prednost jedinom hrvatskom predstavniku u ligi, a povećao ju je golom u pretposljednjoj minuti Aaron Fox. Slovenci su nadu vratili preko Brendana Yareme u 53. minuti, no samo tri minute kasnije ju je svojim trećim pogotkom ugasio Letang. Priču je u zadnjoj minuti, zgoditkom u praznu mrežu, zaključio Jeffrey Heerema, koji je prije toga dva puta bio i asistent.
U sljedećem kolu, u nedjelju 27. prosinca, Medveščak u Zagrebu dočekuje mađarsku Albu Volan.

Treba dodati da su utakmicu sudili suci iz Slovenije koji su očito navlačili na stranu Olimpije. Naime, Medveščaku je dosuđeno čak 26 minuta isklučenja, a domaćinu tek dvije minute. No, ni to nije pomoglo Olimpiji...