Zagreb CO 'pao' u Areni, Loewenu pripala uzbudljiva završnica!

Pred rukometašima Zagreba je 'nemoguća misija' u uzvratu osmine finala Lige prvaka u Njemačkoj...

Nakon ispadanja od Barcelone prošle sezone u istoj fazi natjecanja, Zagreb Croatia Osiguranje na pragu je oproštaja od Lige prvaka i ove sezone u osmini finala.

U prvoj utakmici nokaut faze natjecanja Obrvanova momčad nije mogla parirati odličnoj momčadi Rhein-Neckar Loewena koja je vodila od prve do posljednje minute i u Njemačku odlazi s lijepom prednošću od tri pogotka, 31:28.

Zagreb je u prvom dijelu igrao dosta slabo, gosti su zabijali kako su htjeli i sigurno držali prednost od dva do tri pogotka prednosti te na odmor otišli s 15:12. Šego nije obranio mnogo, dok je Szmal na vratima gostiju bio odličan.

U drugom dijelu Zagreb se probudio. Škof je obranio nekoliko lopti, Špiler, Štrlek i Gal vratili su hrvatskog prvaka u utakmicu i u posljednjih deset minuta momčadi su ušle izjednačene. Ipak, u samoj završnici Stefansson je zabio nekoliko ključnih golova, Szmal se opet razbranio i gosti su stigli do zaslužene pobjede.

Najbolji strijelac utakmice bio je fenomenalno lijevo krilo Loewena, Uwe Gensheimer s 10 postignutih golova, a Olafur Stefansson je dodao 7 kad je bilo najvažnije. Kod Zagreba su pak najbolji strijelci bili Kopljar, Gal i Štrlek s 5 postignutih golova.

Uzvrat se igra u četvrtak 31. ožujka.

Tijek utakmice:

Kraj - Zagreb je izgubio na domaćem terenu tri razlike i trebat će mu vrhunska igra u uzvratu ako želi proći među osam najboljih u Europi

28:31 - Gensheimer desetim golom sa zvukom sirene završava utakmicu!

28:30 - Stefansson! Opet se diže i silovito zabija pokraj Škofa!

28:29 - opet na desno krilo, opet je Jaškić siguran i probija Szmala

27:29 - Stefansson zabija svoj šesti gol, suci mu nisu sudili prekršaj u napadu

27:28 - Jaškić pogađa s desnog krila!

26:28 - Gal siguran s crte, ali Gensheimer zabija svoj deveti gol

25: 27 - Gensheimer i Stefansson ponovo odvode goste u vodstvo, Balić ljut kao ris nakon što sudac nije dosudio prekršaj na njemu

25:25 - Špiler ovaj put pogađa s crte!

24:24 - Špiler i Gal uzvraćaju gostima, deset minuta do kraja!

22:24 - Groetzki s dva gola vraća prednost gostima

22:22 - Štrlek uzvraća na gol Gensheimera!

21:21 - Stefansson promašuje, Špiler pogađa u kontri!

20:21 - Škof brani, Kopljar vraća Zagreb u utakmicu!

19:21 - Kopljar zabija iz teške pozicije

18:20 - Balić baca cepelin za Štrleka, ovaj odlično pogađa!

16:20 - Štrlek je odlično zabio pokraj Szmala, ali Tkacyk odmah uzvraća

15:19 - Stefansson! Kakva dva gola je zabio islandski velikan!

15:17 - Uwe Gensheimer zabija još jedan briljantan pogodak, Gojun odmah uzvraća

14:16 - Gal s igračem više sigurno pogađa s crte

13:15 - Špiler otvara golom drugo poluvrijeme

Poluvrijeme - Zagreb potpuno podređen u prvom dijelu, Obrvanovi igrači morat će igrati puno bolje u nastavku, ako žele otići s pozitivnim rezultatom u Njemačku

12:15 - Rogisch zabija, Zagreb ima igrača manje

12:14 - Štrlek fantastično zabija s krila iz vrlo teške pozicije

11:14 - Gensheimer opet hvata Šegu na krivoj nozi, a Zagreb je napad prije zabrljao u čistoj kontri

9:12 - opet pad Zagreba, opet gol Čupića iz kontre

9:10 - odlična obrana pa pogodak Gala na drugoj strani

8:10 - Kopljar lijepo prošao i sigurno zabio

7:10 - Stefansson sigurno pogađa, Obrvan zove minutu odmora

7:8 - Gensheimer iz sedmerca vraća na -2, Gal odmah uzvraća s igračem manje!

5:6 - Kopljar s igračem više zabija iz daljine

4:5 - Čupić sam u kontri zabija za Loewen, Kopljar odmah uzvraća

3:4 - Balić pogađa dolje ispod Szmala

2:3 - Tkacyk silovito pogađa iz skok šuta, Jaškić odmah uzvraća

1:1 - Jaškić je ostao sam na krilu i sigurno zabio

0:1 - Stefansson krasno prolazi i zabija za goste

Nakon trećeg mjesta u skupini sa Ciudad Realom i Flensburgom Zagreb u nokaut fazi traži pobjedu protiv moćnog njemačkog Rhein-Neckar Loewena, jedne od najboljih ekipa na svijetu.

Sastav Zagreba: Šego - Jaškić, Štrlek, Gal - Kopljar, Balić, Gojun

Sastav Loewena: Szmal - Čupić, Myrhol, Gensheimer - Stefansson, Lund, Bielecki