Hamburg srušio Zagreb na krilima razigranih Hrvata

Zagreb CO poražen je doma od Hamburga 29:33 i u osminu finala ide kao treći iz svoje skupine...

Hrvatski rukometni prvak Zagreb Croatia Osiguranje ima izvrsnu momčad, no u Europi ima i boljih. Nakon poraza od Ciudad Reala i Hamburg je u dobro ispunjenoj zagrebačkoj Areni bio prevelik zalogaj za zagrebačke rukometaše. Na krilima sjajne igre Lackovića, Duvnjaka i Vorija gosti su veći dio vremena kontrolirali utakmicu i na kraju stigli do zasluženog trijumfa.

Zagreb je ovaj put podbacio u obrani, posebno u prvom poluvremenu, u kojem je primio čak 19 golova. HSV je potkraj prvog dijela došao do prednosti od 5 razlike i čvrsto je držao sve do 10 minuta prije kraja, kada su gostujući rukometaši malo pali, i Džomba je imao sedmerac za izjednačenje kod 27:28, ali ga je promašio. Ipak, u samoj završnici opet je Hamburg ubacio u višu brzinu i s lakoćom dobio utakmicu.

U redovima gostiju briljirali su Hrvati. Duvnjak je zabio osam komada i bio prvi strijelac utakmice, dok je Lacković zabio 6, a Vori 3. U prvom dijelu od 19 golova HSV-a naši su zabili čak 15! Očito vole zagrebačku Arenu u kojoj su prije godinu dana osvojili srebro na rukometnom SP-u.

U redovima Zagreba najbolji su strijelci bili Gal i Lazarov, a veseli povratak na teren golmana Ivana Pešića koji je prije godinu dana izgubio bubreg nakon jednog nastraja nožem u Veszpremu. Branio je vrlo dobro. Ivano Balić je pak izašao iz igre u drugom dijelu zbog ozljede lista.

Nakon 10 odigranih utakmica u Ligi prvaka Zagreb ima 6 pobjeda i 4 poraza te će kao treći iz grupe ići u osminu finala.  Ždrijeb će odlučiti hoće li igrati protiv Barcelone, Loewena ili Čehovskih medvjeda.

Tijek utakmice:

Kraj - gosti su upisali zasluženu pobjedu u posljednoj utakmici skupina Lige prvaka i kao drugoplasirani imat će nešto lakši ždrijeb od trećeplasiranog Zagreb CO-a

29:33 - Gal je grubo faulirao Vorija i skoro su se potukli. Lindberg zabija sedmerac minutu prije kraja

29:32 - Lindberg koristi jednu odbijenu loptu i pogađa, Zagreb promašuje svoj napad, a onda Hens silovito zabija za +3 HSV-a dvije i pol minute do kraja

29:30 - Gal! Ponovo se oslobađa i sigurno zabija!

28:30 - pet minuta do kraja, Hens odgovara Galu na pogodak

27:29 - Džomba je promašio sedmerac za izjednačenje, Jansen to kažnjava s krila

27:28 - Liewski zabija iz teške situacije, ali Gal odmah uzvraća

26:27 - Gal zabija iz skoka s crte, Zagreb je opet u igri!

25:27 - Lazarov fantastično zabija iz skok šuta

24:26 - Štrlek zabija s igračem manje iz nemoguće pozicije!

23:26 - Gojun ulazi u seriju, zabija treći gol zaredom

21:24 - golovi brzo padaju, Lazarov i Gojun strijelci za Zagreb, ali HSV uzvraća

19:22 - lukavi Džomba lobom pretvara sedmerac u gol

17:21 - Gal i Džomba približavaju Zagreb, ali Duvnjak zabija osmi gol nakon jedne odbijene lopte

15:20 - sjajna akcija Hamburga, Lindberg u prostor za Duvnjaka koji s lakoćom pogađa

15:19 - Pešić otvorio obranom, Džomba golom s igračem više

Poluvrijeme - Hamburg je u prvom dijelu potpuno razbio Zagreb. Obrana našeg prvaka nema odgovora na brzu igru protivnika. Hrvati u HSV-u briljiraju: vjerovali ili ne, od 19 golova Vori, Lacković i Duvnjak zabili su 15!

14:19 - Marino Marić s crte pogađa za Zagreb, ali odmah Duvnjak sa svojim šestim golom uzvraća

13:18 - Lacković i Duvnjak braćaju na +5

13:16 - Štrlek atraktivno pogađa s krila!

12:16 - Kopljar i Gojun zabijaju svoje prve golove, a Lacković s druge strane svoj peti

10:15 - Zagreb izgubio dvije lopte, a Lindberg zabio obje kontre

9:13 - Lacković i Lindberg odvode goste na velikih +4

9:11 - Duvnjak se ubacio na crtu i zabio svoj četvrti gol, ali Lazarov uzvraća iz sedmerca kojeg je Balić izborio

7:10 - Liewski zabija prvi 'nehrvatski' gol Hamburga

7:9 - Lacković i Vori zabijaju za goste, svaki od Hrvata iz HSV-a zabio je po tri gola Zagrebu dosad, Balić brzo uzvraća

5:7 - Zagreb ima igrača manje, Duvnjak kažnjava u kontri!

5:6 - Duvnjak sigurno zabija kontru, pa i Vori zabija. Šest golova Hrvata od prvih šest za HSV!

4:4 - Lacković i Duvnjak nezadrživi, Gal odgovara

3:2 - Lacković skače i zabija za HSV, Lazarov iz sedmerca dovodi Zagreb u novo vodstvo

2:1 - Vori zabija za goste, Balić iz kontakta uzvraća

1:0 - Džomba je izborio sedmerac, Lazarov zabija prvi gol na utakmici

U posljednjem 10. kolu u Areni se igra odlučujuća utakmica u borbi za drugo mjesto Zagrebove skupine u Ligi prvaka. Protiv Moćnih Nijemaca Baliću i društvu treba pobjeda od čak 10 razlike...