Talijan Giuliano Razzoli pobjednik je muške sljemenske utrke, a veliko slavlje Talijana upotpunilo je drugo mjesto Manfreda Moelgga.

Talijani imaju puno razloga za zadovoljstvo nakon sljemenske utrke. Giuliano Razzoli stigao je do prve pobjede u svojoj karijeri a sjajnu noć Talijana upotpunio je Manfred Moelgg drugim mjestom.

'Strašno sam sretan. Ovo je nevjerojatan uspjeh za mene. Ovo je fantastično kao i svi ljudi ovdje. Tu sam ostvario svoje prvo postolje u životu prošle godine (op.a. 3. mjesto), a sada i prvu pobjedu u životu. Zagreb je zaista poseban za mene', rekao je uzbuđeni Razzoli nakon završetka sljemenskog slaloma.

Ovo je fantastično kao i svi ljudi ovdje. Tu sam ostvario svoje prvo postolje u životu prošle godine (op.a. 3. mjesto), a sada i prvu pobjedu u životu

Razzoli je prvu vožnju završio na drugom mjestu s čak 66 stotinki zaostatka za vodećim Herbstom ali je ipak stigao do pobjede. Naime, Herbst je prokockao prednost velikom pogreškom u drugoj vožnji, nakon čega je utrku završio tek na petom mjestu.

Razzoli je ujedno postao i treći pobjednik sljemenskog slaloma nakon što je 2008. godine slavio Austrijanac Mario Matt, a prošle godine Francuz Jean-Baptiste Grange.

Od petorice hrvatskih skijaša niti jedan se nije uspio plasirati u drugu vožnju. Ivica Kostelić je nakon prvog prolaza promašio jedna vrata i izletio sa staze. Bio je to njegov prvi nastup nakon operacije koljena koju je obavio sredinom prosinca. Natko Zrnčić Dim je startao s brojem 54 i sa zaostatkom od 3.28 sekunde na koncu je bio 36. Dalibor Šamšal koji je imao startni broj 56 i Danko Marinelli sa startnim brojem 74 nisu uspjeli završiti prvu vožnju, dok je Ivan Ratkić sa starnim brojem 80 doskijao do 46. mjesta sa 4.63 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Benjamin Raich sa 589 bodova, drugi je Švicarac Carlo Janka (577), a treći je Švicarac Didier Cuche (481). Ivica Kostelić se nalazi na 21. mjestu sa 167 bodova.

U poretku slalomaša i dalje vodi Austrijanac Reinfried Herbst (245) ispred Francuza Juliena Lizerouxa (141) i Talijana Giuliana Razzolia (140). (I.K./HINA)