Nema predaje: Medveščak pregazio Red Bull u Salzburgu!

Sjajni su Medvjedi šokirali Austrijance s 4:1 u briljantnoj utakmici i smanjili na 2:1 u polufinalnoj seriji...

Već i sam rezultat govori i veličini pobjede hrvatskog debitanta u ovome natjecanju. Medveščak je, za razliku od prva dva dvoboja, bio vrlo razigran u napadu, te je njegova pobjeda i više nego zaslužena. Prvi pogodak za Medvjede postigao je 22-godišnji Slovenac Rok Jakopič već u 3. minuti na asistenciju Marka Lovrenčića. U 19. minuti je John Hečimović poentirao s igračem više za 0-2 na semaforu.

Odlično je za Medveščak branio Robert Kristan koji je opet prigrlio ulogu prvog vratara Medveščaka

Napad s brojčanom prednošću iskoristio je za pogodak i Mike Oullete u 30. minuti, a nedugo potom, u 33. minuti, Aaron Fox je odličnim udarcem matirao vratara Divisa koji je morao i po četvrti puta po pločicu u svoju mrežu. Nakon toga na golu ga je zamijenio Leneveu koji je do kraja dvoboja sačuvao svoj gol, iako su Zagrepčani i nakon četvrtog gola stvarali šanse, a najveću je imao i propustio Hećimović kada je išao 'jedan na jedan' na domaćeg vratara. Utješni gol za Red Bull postigao je Manuel Latusa u 37. minuti.

Odlično je za Medveščak branio Robert Kristan koji je opet prigrlio ulogu prvog vratara Medveščaka. Valja podsjetiti da je Medveščak i u četvrtfinalnoj seriji protiv Graza gubio s 2-0, samo da bi nakon toga ostvario četiri uzastopne pobjede. Mogu li se navijači zagrebačkog kluba nadati sličnom ili čak istom scenariju, pokazat će već četvrta utakmica polufinala, u utorak 16. siječnja u zagrebačkom Domu sportova.

Medvjedi su prvi put ove sezone pobijedili Red Bull u tri trećine. Dosad su samo jednom, i to u Zagrebu, pobijedili nakon produžetaka. Salzburžani su pobijedili u sedam od devet dosadašnjih dvoboja ovih dvaju sastava.

Vrlo blizu plasmana u finale su hokejaši Vienna Capitalsa, koji su kao domaćini pobijedili Linz s 5-4 (2-2, 1-2, 2-0), te poveli s 3-0 u pobjedama.