Kostelić 12. na spustu u Wengenu, Svindal i Zurbriggen zaostali

Kostelić je nakon jučerašnje pobjede u S kombinaciji hrabro odvozio i današnji spust u Wengenu na kojem je pobijedio Klaus Kröll...

Trenutačno vodeći u Svjetskom kupu Ivica Kostelić na subotnjem spustu u švicarskom Wengenu sa startnim brojem dva odvozio je sjajnu vožnju te završio na vrlo dobrom 12. mjestu.

Hrabro je Ivica odvozio cijelu utrku dugu točno 4430 metara (staza Lauberhorn najduža je u Svjetskom kupu!) i na lice svog oca Ante razvukao osmijeh.

Naime, nakon pobjede u Super kombinaciji u petak otac Ante čak je predložio Ivici da se odmori za nedjeljni slalom, ali Ivica je ipak odlučio voziti kako bi uhvatio još koji bod te na kraju završio kao DVANAESTI (najbolje u karijeri na stazi Lauberhorn!).

Za vodećim 30-godišnjim Austrijancem Klausom Kröllom - kojem je ovo treća pobjeda u karijeri u utrkama Svjetskog kupa -  zaostao je 1.87 sekundi.

Ispred Kostelića su se plasirali ljubimac domaće publike Švicarac Didier Cuche (+0.14), Carlo Janka (+0.39), Andrej Jerman, Werner Heel i drugi.

No, važno je napomenuti kako su iza Ivice ostali najveći konkurenti u utrci za Veliki kristalni globus Silvan Zurbriggen  i Aksel Lund Svindal pa je tako hrvatski skijaš dodatno povećao svoje vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Ivica trenutačno ima 626 bodova, dakle 115 više od Aksela Lunda Svindala.

Kada se na opasnoj stazi u Wengenu spustio Šveđanin Patrik Jaerbyn zamalo je došlo do velike tragedije. Jaerbyn je u jednom zavoju izgubio kontrolu i glavom je pri padu udario u ledenu stazu te nakon toga završio u zaštitnoj ogradi. No, nakon krate stanke ubrzo se podigao signaliziravši kako je s njim sve OK.

Natko Zrnčić-Dim zbog ozljede na treningu spusta nije startao kao šesti, a Tin Široki startat će kao 54...

U nedjelju je u Wengenu na rasporedu i slalom za koji Kostelića vežu lijepe uspomene jer je tu dvaput pobjeđivao, 2002. i prošle godine. (V.R. / TS)

Veleslalom u Mariboru - otkazan

Dodajmo još kako je veleslalom Svjetskog kupa skijašica u Mariboru otkazan nakon što je prvu vožnju završilo 25 natjecateljica, a razlog otkazivanja utrke je ubrzano topljenje snijega na stazi po vrlo toplome vremenu.

Organizatori nisu bili u mogućnosti u takvim vremenskim uvjetima preparirati stazu, pa su odlučili otkazati utrku.

Tradicionalno veleslalomsko natjecanje za Zlatnu lisicu na stazi u Mariboru bilo je upitno od samoga početka, ali su se organizatori ipak odlučili pustiti skijašice na start u nadi da će staza izdržati. No, temperatura je brzo narasla na čak 15 stupnjeva i sav trud je bio uzaludan.

U prvoj vožnji, koja će se poništiti, vodila je olimpijska pobjednica u ovoj disciplini Nijemica Viktoria Rebensburg ispred Slovenke Tine Maze i Nijemice Marije Riesch. U veleslalomu nije bilo hrvatskih skijašica.

U nedjelju bi se u Mariboru trebao održati slalom.