Šok na kraju

Oslabljene "Kraljice šoka" doživjele neugodan poraz: U drugi krug idu bez bodova, čeka ih težak zadatak

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija traži prolazak u drugi krug Svjetskog prvenstva 2021.

Hrvatske rukometašice poražene su u zadnjem kolu G skupine Svjetskog prvenstva u Castellonu od Japana s 26-28 (14-14).

Hrvatska je u ovom dvoboju bila bez Dore Krsnik, Ćamile Mićijević i Ivane Dežić, koje su ranije danas bile pozitivne na koronavirus. Bez mogućnosti rotacije na vanjskim pozicijama, hrvatske rukometašice su poražene od Japana i u drugi krug neće prenijeti ni boda.

Izabranice Nenada Šoštarića su sa tek deset igračica u polju, uz tri vratarke, vodile su veliku borbu s upornim, neugodnim i brzim Japankama, vodile 50-tak minuta dvoboja, ali su ostale bez snage u završnici. Hrvatska nije zabila gol čak sedam minuta prije kraja, pa je od vodstva 23-20 u 46. minuti došla u zaostatak od 24-26. U samoj završnici su uslijedile pogreške i poraz je bio neminovan.

Kod Hrvatske je Larissa Kalaus dala šest golova, a Ana Turk pet, dok je Japanke predvodila Nakayama s 9 golova.

gol expired Šok uoči večerašnjeg dvoboja s Japanom: "Kraljice šoka" ostale bez tri važne igračice divider

U drugom dvoboju skupine Brazil je slavio protiv Paragvaja s 33-19. U drugi krug Brazil prenosi 4 boda, Japan 2, a Hrvatska nijedan bod.

U drugom krugu u Alicanteu Hrvatska će igrati sa Španjolskom(4), Argentinom (2) i Austrijom (0).