Dostojan oproštaj: Barca teškom mukom tukla Zagreb CO

Barcelona odlazi u četvrtfinale Lige prvaka nakon 36:33 pobjede protiv Zagreba u uzvratu...

Barca ide dalje. Zagreb nije imao izgleda proći u četvrtfinale Lige prvaka nakon uvjerljivog 7 razlike poraza kod kuće od Barcelone. No, u uzvratu su Kljajićevi rukometaši pokazali da se mogu nositi s moćnim katalonskim velikanom i na kraju su se na dostojanstven način oprostili od Europe.

U prvom poluvremenu igrači Zagreb Croatia Osiguranja igrali su izvrsno, i u nekoliko navrata vodili i s četiri razlike te na kraju s 18:17 prednošću otišli na odmor. Raspoložen su bili Štrlek, Valčić i vratar Pešić, dok je Barcelona igrala opušteno i dekoncentrirano.

U drugom dijelu Barca se probudila i vratila u egal, sve do deset minuta prije kraja kada je katalonski klub prešao u vodstvo, a onda u samoj završnici stigao do prednosti od tri razlike, za trijumf 36:33.

Najbolji strijelac na utakmici bio je 'Juanin' Garcia s 10 postignutih golova. Najefikasniji u momčadi Zagreba bio je Mirza Džomba s devet golova. Šest od tih devet golova zabio je iz sedmeraca. Štrlek je dodao pet pogodaka, Horvat i Kopljar po četiri, Valčić 3, Balić i Gal po dva, a Gojun, Lazarov, Špoljarić i Marić zabili su po 1 gol.

Zagreb se sad okreće domaćem prvenstvu u kojem je apsolutni favorit za titulu, a europska pustolovina počinje opet sljedeće jeseni.

Tijek utakmice:

Kraj - Zagreb je odigrao puno bolju utakmicu u Barceloni, dugo se dobro držao i na kraju minimalno izgubio. Trener Kljajić može biti zadovoljan

36:33 - Kopljar smanjio lobom, a Rutineka potvrđuje pobjede Barce u tadnjoj sekundi

35:32 - odlazi Barca prema pobjedi, zahvaljujući Romeru i Garabaiji

32:32 - tri minute do kraja, Rojas zabija s krila, ali Marić uzvraća na drugoj strani

31:30 - Romero poteže i silovito pogađa, pet minuta prije kraja

29:30 - Džomba iz sedmerca ponovo dovodi Zagreb u vodstvo, a ima i igrača više

28:28 - deset minuta do kraja, Džomba poravnava iz sedmerca

26:26 - Balić pogađa bez skok šuta s devet metara

25:24 - Romero dovodi Barcu u vodstvo nakon dugo vremena

22:23 - ponovo Zagreb ima igrača manje, ali  ponovo i zabija! Džomba s crte!

21:21 - novo izjednačenje, deseti gol Garcije

19:21 - sjajan cepelin Balića za Džombu s igračem manje

19:20 - Garcia zabija svoj deveti gol, opet iz sedmerca

18:20 - Zagreb je dobro otvorio drugi dio i sigurno vodi

Poluvrijeme - Zagreb može biti zadovoljan, odigrao je izvrsno prvo poluvrijeme u Barceloni i vodi

17:18 - Valčić pogađa u zadnjim sekundama prvog dijela!

17:17 - Barca se vratila, zahvaljujući golu Garcije iz kontre

15:17 - Nagy izvana i Garcia iz kontre ublažuju rezultat za Barcu

13:17 - Štrlek hvata odbijenu loptu i sprema je u mrežu!

12:16 - Horvat! S igračem manje pogađa!

11:15 - Balić je lobom povisio na velikih +4 Zagreba!

11:14 - Kopljar je probio krilo i zakucao loptu u mrežu!

11:13 - Nagy prolazi kroz sredinu i pogađa, serija Zagreba zaustavljena

10:12 - Zagreb vodi dva razlike nakon golova Kopljara i Gojuna iz vanjske linije

10:10 - Džomba smanjio iz sedmerca, pa Gal zakucao i Šarića i loptu u mrežu nakon kontre

0:1 - prvi gol zabija Valčić u trećoj minuti utakmice

Nakon poraza 7 razlike kod kuće, Zagreb teško može do četvrtfinala Lige prvaka preko Barcelone, ali trener Kljajić nada se podnošljivom rezultatu u uzvratu i dostojanstvenom oprošitaju od Europe...