Medveščak u polufinalu: Graz pao s tri razlike!

Hokejaši Medveščaka plasirali su se u polufinale EBEL lige nakon pobjede 5:2 nad Grazom čime su došli do potrebne četvrte pobjede u seriji.

Hokejaši Medveščaka pred prepunom Ledenom dvoranom Doma sportova svladali su austrijski Graz s 5:2 i u svojoj premijernoj sezoni u ovoj ligi se plasirali u polufinale. Medvjedi su sjajno otvorili utakmicu protiv prvoplasirane momčadi tijekom ligaškog dijela. Već u trećoj minuti Medveščak je poveo.

Budite uz hokejaše Medveščaka od 12.30 na Dnevnik.hr-u!

Gosti su izgubili pločicu na svojoj trećini a Giudarelli je zabio za brzo vodstvo. Isti igrač povisio je na 2:0 u 16. minuti nakon što je sjajno realizirao kontru unatoč igraču manje. Ipak odmah u sljedećem napadu Graz je iskoristio igračku prednost i smanjio na 2:1.

Druga trećina pružila je veliku borbu, a bolje ju je iskoristio Medveščak, točnije Kevin Mcauley sjajno je zabio za 3:1 nakon asistencije Hećimovića. U posljednju trećinu gosti su ušli angažiraniji, stalno prijetili, a Medveščak se stalno branio. Sedam minuta prije kraja gosti su zabili za smanjenje vodstva na 3:2, to kao da je probudilo Medvjede koji su ponovno zaigrali bolje, i nakon samo dvije minute vratili prednost na 2 razlike preko Ouletta.

Austrijanci su dvije minute prije kraja iz očaja izvadili vratara iz igre ali to im nije pomoglo. Oulette ih je kaznio s jednom kontrom kad je zabio za konačnih 5:2 i veliko slavlje Medvjeda moglo je početi.

Uspjeh je još veći ako znamo da su Medvjedi gubili 2-0 u seriji, a na kraju su slavili sa 4-2! Medveščak još uvijek ne zna protivnika u polufinalu, budući da je momčad KAC-a u Klagenfurtu pobijedila Red Bull Sazburg s 5-3, te poravnala seriju na 3-3 u pobjedama. Još ranije su plasman u polufinale izborili Linz i Vienna Capitalsi.

EBEL liga, četvrtfinalna serija doigravanja:

Medveščak - Graz 99ers 5-2 (2-1, 1-9, 2-1), u seriji 4-2

KAC - Red Bull Salzburg 5-3 (2-3, 2-0, 1-0), u seriji 3-3

Tijek utakmice:

3. trećina: (KRAJ 5:2)

19' - GOOOOOLLLLL - Mike Oulette stavio je točku na i, gosti su riskirali ali nije im se isplatilo, Oulette je zabio u prazan gol.

18' - Austrijanci su izvadili vratara ne bi li nekim čudom se vratili u utakmicu. No, teško da Medveščak ovo može ispustiti...

15' - GOOOOOLLL - Medveščak ponovno vodi s 2 gola razlike, Hećimović je tako jako pucao da je Charpentieru ispala palica, u nastavku akcije Oulette je zabio za veliku prednost Medvjeda, sada je 4:2!

13' - GOOOOOLLLL - Nažalost Austrijanci su iskoristili igrača više, Jarrett je zabio za 3:2, ostalo je malo više od 7 minuta do kraja utakmice.

7' - Krošelj je sada na streljani, tri opasna udarca gostiju, no vratar Medveščaka uspio je sačuvati svoj gol.

2' - Krošelj je napravio zamalo kobnu pogrešku, izbubio je pločicu iza svog gola, ali na sreću stigao se vratiti i obraniti udarac gostiju.

2. trećina: (3:1)

20' - Kraj trećine, Medvjedi ulaze u posljednjii period sa velikom prednošću, i 20 minuta ih dijeli od plasmana u polufinale.

16' - GOOOOLLLL - Kevin Mcauley sjajno je zabio za 2 razlike Medveščaka, asistirao mu je Hećimović.

15' - Gosti rade pritisak, već nekoliko udaraca prema Krošelju no vratar Medveščaka zasada sve uspješno brani.

11' - Dobra akcija Medvjeda s igračem više, Fox je dobro pucao ali Charpentier je ponovno dobro reagirao. Propušten je igrač više.

10' - ISKLJUČENJE - Gostujući igrač Lange zaradio je prvo isključenje na utakmici, Medvjedi sad imaju dobru priliku za povećanje vodstva.

8' - Velika prilika za Medvjede. Hećimović je pucao ali nije uspio naći put do gola.

4' - Prošle su 4 minute u drugoj trećini, gosti su stvorili zbrku pred vratima Medvjeda ali Krošelj je zaključao svoja vrata.

1. trećina: (2:1)

19' - ISKLJUČENJE - Zbog udaranja palicom isključen je Joel Prpic.

17' - GOOOOOLLLL - Nažalost gosti su ipak iskoristili igrača više, Oraze je iz daljine zabio za 2:1.

16' - GOOOOOLLLL - Gosti su krenuli u napad s igračem više, Guidarelli je presjekao jedan napad i krenuo sam prema Charpentieru, sjajno ga prevario i zabio za 2:0!

15' - ISKLJUČENJE - Nažalost Alan Letang zaradio je prvo isključenje na utakmici, palicom je zakačio gostujućeg igrača...

13' - Sijeva pred vratima gostiju, Medvjedi su imali priliku za povišenje vodstva ali Charpentier je teškom mukom obranio svoj gol.

12' - Sjajna prilika za Medveščak, dvaput su pucali prema gostujućem vrataru Charpentieru koji je tek iz drugog pokušaja uspio zadržati pločicu.

11' - Igrači Graza ponovno su opasno zaprijetili, srećom vratar Medvjeda Krošelj obranio je udarac. Malo je i zaiskrilo jer je gostujući igrač krenuo prema Krošelju koji je već 'zadržao' pločicu.

8' - Gosti su imali opasnu situaciju 2 na 1, ali srećom Joel Prpic uspio je presjeći napad.

3' - GOOOOOLLLL (1:0) - Medvjedi su poveli već nakon 3 minute, strijelac je Thomas Jason Guidarelli, gosti su izgubili pločicu na svojoj trećini, a onda je sijevnulo brzo dodavanje za Guidarellija koji dovodi Medvjede u vodstvo.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷