EP u plivanju

Todorović bez medalje na 100 metara leptir

Hrvatski plivač Mario Todorović u finalu je plivao 40 stotinki sporije nego dan ranije u polufinalu i to mu je bilo dovoljno za deveto mjesto...

Mario Todorović zauzeo je deveto mjesto u finalu utrke na 100 metara leptir na Europskom plivačkom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u poljskom Szczecinu.

Otplivao je hrvatski plivač dionicu u vremenu 51.79, što je bilo 40 stotinki sporije od vremena koje je ostvario u četvrtak u polufinalu.

Pobijedio je Poljak Konrad Czerniak s vremenom 49.62, ispred Rusa Evgenija Korotiškina (+0.26) i Belgijca Francoisa Heersbrandta (+0.82).

Spomenimo i da je drugog dana natjecanja u kvalifikacijama nastupilo petero hrvatskih predstavnika, ali svi su ostali daleko od polufinala. Najbolji plasman postigla je Mabel Sulić na 100 metara mješovito, s rezultatom 1:05.40 bila je 30. Na 50 metara leđno Saša Gerbec bio je 32., a Ante Cvitković 34. Valery Švigir bila je 35. na 50 m dupin, a junior Mihael Vukić 58. na 100 m slobodno. (TS/Agencija VLM)