ABA liga:

Tijesan poraz Cedevite u Tel Avivu: Odlična partija Drapera!

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz ove sezone u regionalnoj ABA ligi, što nije čudno jer su u 9. kolu gostovali kod Maccabija, najbolje momčadi lige...

Pobijedio je izraelski sastav sa 96-89, te je tako zadržao stopostotni učinak od, sada, osam pobjeda u osam utakmica. Cedevita je odmah na startu upozorila uglednog suparnika, pa je tako zagrebački sastav vodio nakon uvodnih deset minuta sa 26-21. Maccabi je uzvratio još jače, pa su idućih deset minuta dobili sa 33-18 nakon čega su do kraja držali suparnika na distanci od pet-šest poena razlike.

Odlično je za Cedevitu odigrao Dontaye Draper. Ubacio je hrvatski reprezentativac 28 poena uz šest asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Gađao je Draper sjajnih 7-9 za tri poena. Uz njega spomenimo i 12 poena Mire Bilana, dok je kod pobjednika najbolji bio Guy Pnini sa 26 poena. Pnini je za dva poena gađao 2-3, a za tri poena 5-6.

Helios je na svom parketu pobijedio Zlatorog 83-66, a najbolji igrač tog ogleda je bio hrvatski košarkaš Drago Pašalić. Postigao je ovaj igrač Heliosa 21 poen uz 13 skokova. Imao je za dva poena šut 9-12 i 1-4 za tri poena.