Svjetska liga: Srbija poslala Barakude u borbu za broncu!

Hrvatski vaterpolisti nisu se uspjeli plasirati u finale završnog turnira Svjetske lige u Nišu. Bolja je bila domaća reprezentacija Srbije sa 14-11 (4-5, 4-3, 4-2, 2-1)...

Srbi su tako i drugi put na ovom turniru bili bolji od izabranika Ratka Rudića, prvi su put pobijedili u natjecanju po skupinama s 9-8.

Hrvatska je bolje otvorila subotnju utakmicu, u prvoj je polovici dvaput imala po dva pogotka prednosti. Najprije u prvoj četvrtini kada je Petar Muslim pogodio za 5-3, a potom i u drugoj nakon gola Mare Jokovića za 8-6. Srbija je, međutim, pogocima Udovičića i Filipovića do kraja druge četvrtine uspjela izjednačiti, a u nastavku je preuzela kontrolu igre u svoje ruke. Preko Filipovića su u trećem periodu igre domaćini natjecanja prvi put poveli s dva zgoditka viška (11-9), a ta je prednost do kraja utakmice i dodatno narasla.

S čak pet golova najefikasniji je u hrvatskim redovima bio Bošković, a po dva su pogotka dodali i Nikša Dobud, Pavo Marković i Sandro Sukno. Filipović s četiri i Prlainović s tri gola bili su najbolji kod Srba.

Hrvatsku tako u nedjelju (18.30 sati) očekuje dvoboj za treće mjesto protiv Australije koja je u drugom polufinalu poražena protiv Crne Gore s 8-6. Kad već nisu uzvratili svjetskim prvacima za poraz u skupini, možda to Rudićevim izabranicima uspije protiv Australaca koji su ih u 1. kolu nadigrali s 10-7.

Dodajmo i da su plasmanom u finale Svjetske lige Srbija i branitelj naslova Crna Gora ujedno osigurali i nastup na Svjetskom prvenstvu sljedeće godine.