Turnir su otvorili Gradonačelnik Rovinja, dr. Marko Paliaga, predsjednik RK Rovinj Alen Jašarević te proslavljeni rukometni reprezentativac Mirza Džomba, koji je ujedno i ambasador projekta. Uz defile svih ekipa pod vodstvom rovinjskih mažoretkinja, nastupili su i polaznici glazbene škole Rovinj Music Lab.
Najveći je to događaj te vrste na ovim prostorima, koji tijekom četiri dana natjecanja - u Rovinju, Poreču i Puli - okuplja gotovo tri tisuće natjecatelja u dobi od 9 do 17 godina. Stotinu i dvadeset dječjih nogometnih i rukometnih ekipa ove je godine došlo iz sedam zemalja: Austrije, Bosne i Hercegovine, Italije, Njemačke, Mađarske, Slovenije i Hrvatske.
U suradnji sa Zakladom Mateo Kovačić, projekt u svom ovogodišnjem izdanju otvara potpuno novu dimenziju društvene odgovornosti . Ovogodišnji turnir uključuje i sudjelovanje klubova djece s teškoćama u razvoju : Handball Specials (Beč, Austrija), Handball Specials (Vorarlberg, Austrija) , Škola nogometa Respekt iz BiH te Škola za odgoj i obrazovanje iz Pule, koji su odigrali prijateljske utakmice već prvog dana odvijanja turnira.
Socijalizacija djece s poteškoćama u razvoju iz cijele Europe i njihova cjelovita integracija u društvo, kao temeljni ciljevi projekta bili su i okvir simpozija održanog pod nazivom: ''Integriranje djece s teškoćama u razvoju u sport te uloga roditelja, odgojitelja, trenera i stručnih suradnika''.
Pozornost slušača i konstruktivnu diskusiju potaknula su izlaganja prof. Višnje Popović, ravnateljice Škole za odgoj i obrazovanje – Pula i prof. Borivoja Gačeše, trenera i direktora rukometnog kluba za djecu s teškoćama u razvoju Handball Specials Wien iz Austrije.
Zaključeno je kako sportaši s intelektualnim teškoćama sudjelovanjem u sportskim natjecanjima stječu veće samopouzdanje i bolju sliku o sebi, razvijaju hrabrost i entuzijazam, te motoričku i opću inteligenciju.