Stanley Cup: Boston vratio priču na početak

Hokejaši Bostona pobijedili su Vancouver s 4-0 u četvrtoj utakmici finala doigravanja NHL lige i izjednačili seriju na 2-2. Peta je utakmica na rasporedu u petak u Vancouveru...

Samo dva dana nakon što su deklasirali Canuckse s 8-1, Bruinsi su pružili još jednu uvjerljivu izvedbu u svome TD Gardenu i vratili stvari u finalu na početak. Briljirao je na vratima domaće momčadi Tim Thomas s 38 obrana u svojoj trećoj utakmici u aktualnom doigravanju u kojoj je sačuvao mrežu netaknutom. Drugi Bostonov junak bio je 28-godišnji Rich Peverley koji je otvorio i zatvorio dvoboj pogotkom.

Peverley, koji je u Boston došao sredinom sezone iz Atlante, zaigrao je umjesto ozlijeđenog Nathana Hortona u napadačkoj liniji s Davidom Krejčijem i Milanom Lucicem.

Horton je, podsjetimo, u trećoj utakmici zaradio potres mozga nakon brutalnog starta Aarona Romea. Za obojicu je finalna serija završena, za Hortona zbog ozljede, a za Romea zbog kazne. Horton se nakon utakmice u srijedu navečer pojavio u svlačionici i jaknu koju Bruinsi tradicionalno razmjenjuju između sebe, a nosi je onaj tko je bio najbolji u posljednjem dvoboju, dodijelio Peverleyju. Suigrači su htjeli da Hortonu ostane jakna do kraja sezone, ali on je želio nastaviti tradiciju.

Peverley je doveo Boston u vodstvo na isteku 12. minute prve trećine. Michael Ryder je povećao prednost u 12. minuti druge dionice, a samo dvije minute kasnije zabio je i Brad Marchand. Peverley je priču zaključio u četvrtoj minuti posljednje trećine.

NHL doigravanja, Stanley Cup:

Boston – Vancouver 4-0

(Serija je izjednačena na 2-2)

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷