Sramota: Medveščak i Alba izbjegavali pobjedu!

Neobičnu i nesportsku utakmicu u posljednjem, 54. kolu EBEL lige odigrali su Medveščak i Alba Volan.

Hokejaši Medveščaka pobijedili su Albu Volan nakon produžetka (4-3) u posljednjem, 54. kolu austrijske EBEL lige, no nisu se pomaknuli s osmog mjesta, tako da će u prvom krugu doigravanja igrati protiv prvoplasiranog Graza.

"Medvjedi" su u Ledenoj dvorani Doma sportova uspjeli preokrenuti rezultat nakon što su Mađari poveli s 2-0 pogocima Andrasa Horvatha u zadnjoj minuti prve trećine, te Martona Vasa u drugoj minuti drugoga dijela. Mike Prpich (29. minuta), John Hecimovic (36.) i Brad Smyth (37.) zaslužni su što su u posljednju trećinu Zagrepčani ušli s vodstvom, no nisu ga uspjeli zadržati. U 45. minuti je Andras Horvath svojim drugim pogotkom zabio za izjednačenje.

No, pravi nesportski potez učinio je igrač Albe pri kraju utakmice. Naime, namjerno je izbacio pak preko ograde i zaslužio dvominutno isključenje.

No, ni Medveščaku nije bilo do pobjede, pa su Medvjedi odugovlačili sa pucanjem prema gostujućem golu. Tek nakon zvižduka zagrebačke publike, udarac je upućen, a gostujući vratar se izmaknuo i pustio gol. No, suci su gol poništili jer je isteklo vrijeme utakmice!

Razlog želje za porazom oba kluba bila je osma pozicija koja im je u četvrtfinalu donosila prvu momčad prvenstva Graz. Na prvi pogled suludo, ali razlozi se kriju u tome što su s Grazom imali bolji skor tijekom sezone nego s drugoplasiranim Red Bullom i trećeplasiranom Viennom.

S obzirom da je regularni dio završio neriješeno, Medvjedi su mogli slaviti osmo mjesto jer i u slučaju pobjede u produžetku nisu mogli prestići Albu na ljestvici. Medvjedi su doista i slavili u produžetku nakon pogotka Foxa.