SP u ski-skokovima: Schlieri slavio ispred Morgija

Austrijski skijaši-skakači proslavili su dvostruku pobjedu na SP-u u nordijskim discipijnama u Oslu. Zlatnu medalju na velikoj skakaonici osvojio je Gregor Schlierenzauer, a srebrnu Thomas Morgenstern...

Schlierenzauer je prvo mjesto osigurao skokovima od 130 i 134.5 metara. Za samo 0.3 boda bio je bolji od Morgensterna, koji je ubilježio duljine od 133 i 131 metra. Obojica su osvojili zlato za Austriju u momčadskom natjecanju, a Morgensternu je zamalo pobjegao ''hat-trick'', jer je slavio na 106-metarskom zaletištu skakonice u Oslu.

Tako je 21-godišnji Schlierenzauer stigao do svoje prve pojedinačne zlatne medalje u skijaškim skokovima, nakon što je tijekom karijere osvojio tri zlatne medalje u ekipnom natjecanju. Skijaš-skakač sa 34 pobjede u Svjetskom kupu ima i dvije pojedinačne i jednu momčadsku zlatnu medalju u skijaškim letovima.

Treće mjesto na velikoj skakaonici u Oslu osvojio je Švicarac Simon Ammann, dvostruki pobjednik s lanjskih Zimskih olimpijskih igara u Vancouveru. Amman je skokovima od 129.5 i 134.5 metara (274,3 boda) spriječio trostruko slavlje Austrijanaca, jer je četvrto mjesto osvojio Andreas Kofler (269,6 bodova).