SP u hokeju: Šveđani u četvrtfinalu, Česi sredili Ruse

Švedski su hokejaši osigurali nastup u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva koje se održava u Slovačkoj. Izabranici Para Martsa pobijedili su Švicarsku s 2-0 i u ponedjeljak će se protiv Kanade boriti za prvo mjesto u skupini F...

Švicarci su dvije trećine odolijevali napadima Skandinavaca, a onda se ukazao Mikael Backlund i u osmoj minuti posljednje dionice pronašao put pločici do mreže. Centar Calgaryja svojim je drugim pogotkom u praznu mrežu u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu Švedske. Švicarce sada samo čudo u posljednjem kolu može odvesti u četvrtfinale.

Branitelji naslova Česi su kolo prije kraja osigurali prvo mjesto u skupini E. Na put im nisu uspjeli stati ni Rusi koji su u Orange Areni poraženi s 3-2.

Češka je unutar samo dvije minute u prvoj trećini došla do 2-0 pogocima Jakuba Voračeka i Jaromira Jagra. Rusi su preko Alekseja Terešenka vratili nadu u drugoj trećini, ali u četvrtoj minuti zadnje dionice Tomaš Plekanec je ponovno donio Česima veliku prednost koju je do kraja tek ublažio Danis Zaripov. Svjetski prvaci tako i nakon pet utakmica imaju maksimalan broj pobjeda.