SP u hokeju na ledu: Sjajni Kristan za prvi bod Slovenije

Na 75. izdanju Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, kojem je domaćin Slovačka, reprezentacija Njemačke je u 3. kolu A skupine u Bratislavi pobijedila Sloveniju s 3-2 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0) tek boljim izvođenjem kaznenih udaraca…

Nakon pobjeda nad Rusijom 2-0 i Slovačkom 4-3, Njemačka je, zapravo, do novog uspjeha najteže stigla u utakmici u kojoj se, na papiru, očekivao najlakši posao za tu selekciju.

No, bilo je baš suprotno. Slovenci su čak i vodili s 2-0 golovima Jegliča u 5. i Tičara u 29. minuti, dok su pogotke za njemačku postigli Wolf u 36. i Schütz u 46. minuti. U produžetku su obje selekcije imale po jednu lijepu priliku, da bi se Nijemci pobjede dokopali tek nakon izvođenja penala.

U slovenskoj reprezentaciji je blistao vratar zagrebačkog Medveščaka Robert Kristan sa 58 obrana (95,08%)!

U drugoj utakmici skupine, Rusija je pobijedila Slovačku sa 4-3 (2-1, 1-2, 1-0), čime je osvojila drugo mjesto u skupini sa 6 bodova. Njemačka je prva s 8 bodova, dok Sloveniji, kojoj je ovo prvi osvojeni bod na prvenstvu, predstoji borba za ostanak u elitnoj diviziji.

U skupini B, koja se igra u Košicama, Kanada je u produžetku s 4-3 (0-1, 2-0, 1-2, 1-0) pobijedila Švicarsku. Pobjednički gol za Kanađane postigao je Alex Pietrangelo nakon 4 minute i 14 sekundi igre u dodatnom vremenu.

Kanađani su s trećom uzastopnom pobjedom u skupini osigurali prvo mjesto s 8 bodova, dok je Švicarska druga s dva boda manje.