SP u hokeju na ledu: Sjajni Kristan namučio Slovačku

U Slovačkoj je u petak počelo Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu, a prvog dana su domaći navijači itekako strepili za prvu pobjedu svojih miljenika...

U utakmici 1. kola skupine A Slovačka je pobijedila Sloveniju s 3-1 (0-0, 1-1, 2-0), no do slavlja su došli uz mnogo muke. Slovenija je čak i vodila 1-0 pogotkom Aleša Kranjca u 23. minuti, no do kraja druge dionice je izjednačio Miroslav Šatan za Slovačku.

U zadnjih 20 minuta je Slovačka uspjela slomiti neugodnu Sloveniju pogocima Podhardskoga u 48. minuti i Bartečka na samom kraju, kada su Slovenci izvukli vratara s leda. Inače, slovenska vrata je branio vratar Medveščaka Robert Kristan i to vrlo uspješno. Obranio je 42 od 44 udarca.

U drugom meču te skupine Njemačka je iznenadila i pobijedila Rusiju 2-0.

U skupini B je Kanada očekivano svladala Bjelorusiju 4-1, dok je Švicarca nakon 0-0 u 60. minuta pobijedila Francusku 1-0 u produžetku.