Minus 4

SP rukometašica: Danska bolja od Hrvatske

Hrvatske rukometašice ubilježile su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Brazilu. Nakon pobjeda protiv Obale Bjelokosti i Urugvaja, u 3. kolu skupine D izgubile su od Danske s 23-19…

Izabranice Vladimira Canjuge odličnoo su otvorile utakmicu (4-0), ali su Dankinje brzo uspostavile kontrolu i do poluvremena povele s 10-8. U nastavku je njihova prednost rasla, tako da su bez većih problema privele utakmicu kraju.

Najbolja je u hrvatskom dresu bila Andrea Penezić s devet pogodaka, a četiri je dodala Katarina Ježić. Kod pobjednica je šest golova postigla Trine Troelsen, a jedan manje Louise Burgaard.

U idućem kolu u četvrtak hrvatska reprezentacija igra protiv Švedske koja je danas svladala Urugvaj s 31-14.