SP odbojka: Hrvatice pregažene protiv Tajlanda

Hrvatske se odbojkašice nisu proslavile u trećem izlasku na parket Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Japan. Tajlanđanke su vrlo lako pobijedile, s čistih 3-0...

U niti jednom setu Hrvatska nije bila konkurentna, te je ostajala daleko od suparnica koje su setove dobile sa 25-15, 25-14, 25-17. Utakmica je trajala svega 67 minuta. Time je Hrvatska nakon startnog uspjeha protiv Kube nanizala dva poraza u kojima nije osvojila niti jedan set.

Malo toga je funkcioniralo u igri Hrvatske u nedjelju ujutro u Matsumotu. Najgori je, možda, bio prijem servisa koji je automatski slabio svaki hrvatski napad.

Tajlanđanke su, pak, fino napadački kombinirale, pronalazile su rupe u hrvatskoj obrani, te se sve veći razdor događao kako je utakmica odmicala. Donekle su se hrvatske odbojkašice uspravile i počele prijetiti u trećem setu, no najveća 'neizvjesnost' se dogodila dolaskom do 21-17. Do osvojenog seta i produženja nade Hrvatice su ipak ostale prilično daleko. Izgubile su nova četiri poena u nizu i čestitale daleko boljim suparnicama.

Senna Ušić-Jogunica je sa devet izravnih poena bila najučinkovitija kod Hrvatske što najbolje govori koliko su aktivne i prodorne bile izabranice Miroslava Aksentijevića. S druge su strane kombinirano Kanthong i Sittirak čak 30 puta probile porozni hrvatski blok.

U ponedjeljak je slobodan dan na Svjetskom prvenstvu. U utorak Hrvatska igra protiv Njemačke, a u posljednjem kolu protiv Kazahstana.

U drugom nedjeljnom ogledu 3. kola ove skupine Kubanke su došle do prve pobjede. S 3-2 (20-25, 25-15, 27-25, 23-25, 15-10) su bile bolje od Kazahstanki, a kolo će zaokružiti u derbiju Amerikanke i Njemice.