Stotinke presudile

Spektakularni Hirscher u dramatičnom raspletu po četvrti put kralj Sljemena!

Sljeme je dobilo novog-starog šampiona, velikog austrijskog majstora.

Najbolji svjetski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je na slalomu Svjetskog kupa održanom na Sljemenu i upisao 50. trijumf u veličanstvenoj karijeri. Austrijanac je po četvrti put slavio na utrci u Hrvatskoj (ranije je slavio 2012., 2013. i 2015.) te je povećao prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa na 94 boda više od drugog Henrika Kristoffersena, odnosno 194 od trećeg, još jednog Norvežanina Kjetila Jansruda.

U uzbudljivoj drugoj vožnji, uoči koje je vodeći bio Austrijanac Michael Matt, Hirscher je u cilj ušao s 11 stotinki prednosti u odnosu na najvećeg konkurenta, Norvežanina Henrika Kristoffersena, koji je to teško podnio pa je u jednom trenutku čak i udario u reklamni pano.

Onda je došao red na Matta koji nije pokleknuo pod velikim pritiskom, ali su mu sekunde odnijele drugu pobjedu u karijeri. U prvoj vožnji je imao 29 stotinki brže vrijeme od Hirschera, do prvog prolaza u drugoj to je naraslo na velikih 60 da bi se do cilja sve istopilo - zaostao je pet stotinki i ugurao se između Hirschera i Kristoffersena.

Niti jedan od petorice hrvatskih skijaša nije se uspio plasirati u drugu vožnju. Najbliži je bio Matej Vidović, koji je imao najbolji startni broj. On je u utrku krenuo kao 35., a na kraju je završio na 39. mjestu sa 3.85 sekunde zaostatka. Od plasmana u drugu vožnju dijelilo ga je 49 stotinki. Elias Kolega bio je 50. sa 4.42 sekunde zaostatka, na 52. poziciji završio je Istok Rodeš (+5.34), a Natko Zrnčić Dim na 60. mjestu (+6.17), dok Samuel Kolega nije završio utrku. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić morao je odustati od nastupa zbog bolesti.

Među 10-ak tisuća navijača na Sljemenu drugu vožnju muškog slaloma gledao je i Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković. Uz njega su bili potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić, ministar unutarnjih poslova Davor Božinović, ministar rada i mirovinskoga sustava Marko Pavić te ministar turizma Gari Cappelli.