breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Jelušić 22. na noćnom slalomu u Semmeringu, slavlje Schild

Hrvatska skijašica drugi je put ove sezone osvojila bodove u Svjetskom kupu...

Austrijanka Marlies Schild pobjednica je 4. slaloma sezone voženog u austrijskom Semmeringu. Domaća skijašica bila je vodeća nakon prve vožnje noćnog slaloma, a prednost je uspjela sačuvati i u drugom laufu, čime je ostvarila ukupno 26. pobjedu u karijeri, a 24. u slalomu.

Drugo mjesto pripalo je Njemici Mariji Riesch, koja je nakon prve vožnje bila tek 17., ali je odličnim nastupom u drugoj vožnji na kraju doskijala do drugog mjesta sa 32 stotinke zaostatka za Schild. Mjesto na postolju osigurala je druga njemačka predstavnica, Christina Geiger koja je imala 52 stotinke slabije vrijeme od Austrijanke.

Francuskinja Nastasia Noens koja je nakon prve vožnje bila druga na koncu je osvojila šesto mjesto, dok je Finkinja Tanja Poutiainen s treće pozicije nakon prve vožnje pala na četvrto mjesto.

Jelušić 22., Novoselić bez druge vožnje

Naša jedina skijašica u drugoj vožnji, Ana Jelušić zauzela je 22. mjesto, koje je držala i nakon prve vožnje. Riječanka je za pobjednicom zaostala 3.55 stotinki i tako zauzela novih 9 bodova u Svjetskom kupu.

Druga hrvatska skijašica Sofija Novoselić nije uspjela izboriti plasman među 30 najboljih. Novoselić je sa startnim brojem 68 bila 54., a za vodećom Schild zakasnila je 5.18 sekundi.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Riesch sa 738 bodova, na drugom mjestu je Amerikanka Lindsey Vonn sa 617 bodova, dok je treća Finkinja Poutiainen s 430 bodova. Ana Jelušić nalazi se na 66. mjestu sa24 boda.

U poretku slalomašica vodi Schild sa 300 bodova, druga je Poutiainen sa 50 bodova manje, dok je treća Riesch sa 240 bodova. Jelušić se nalazi na 29. mjestu sa 24 boda.