Ski-skokovi: Stochu druga pobjeda u karijeri

Poljski skijaš-skakač Kamil Stoch pobjednik je natjecanja Svjetskog kupa održanog u njemačkom Klingenthalu. Za Stocha je to druga pobjeda u karijeri, a do nje je došao skokovima od 132 i 136.5 metara...

Nakon prve serije 20. ovosezonske postaje (od 26 ukupno) Svjetskog kupa uvjerljivo je vodio Nijemac Michael Uhrmann koji je skokom od 146.5 metara oborio rekord skakaonice. No, u drugoj seriji Uhrmann nije izdržao pritisak, te je doletio tek na 115 metara i na kraju osvojio 13. mjesto.

Stoch je pobjedom u Klingenthalu potvrdio sjajnu formu, budući je, podsjećamo, prije nešto više od tjedan dana slavio premijernu pobjedu u Svjetskom kupu u rodnim Zakopanima.

Drugo mjesto iza Stocha sa samo 0.6 bodova zaostatka osvojio je vodeći u ukupnom poretku SK-a Thomas Morgenstern, a treće Švicarac Simon Ammann. Poredak pet najboljih zaokružili su Austrijanci Andreas Kofler i Gregor Schlierenzauer.

U ukupnom poretku Morgenstern na vrhu ima 1514 bodova, a slijedi ga Ammann sa 1073 boda.