SK, veleslalom u Val d'Isereu: Ligety najbrži, Kostelić 19.

I drugi veleslalom sezone pripao je američkom skijašu Tedu Ligetyju. Nakon pobjede u Beaver Creeku Amerikanac je slavio i u Val d'Isereu gdje je Ivica Kostelić osvojio 19. mjesto...

Superiornom vožnjom Ligety je istaknuo najozbiljniju kandidaturu za Mali kristalni globus u ovoj disciplini, a pobjedom ostvarenom u vremenu 2:26.26 osvojio novih sto bodova kojima je zasjeo na drugo mjesto u ukupnom poretku Svjetskoga kupa za skijaše.

Drugo mjesto u subotu pripalo je sada vodećem, Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu koji je za pobjednikom zakasnio 1,05 sekundi, dok je treći bio Talijan Massimiliano Blardone s 1,21 sekundom sporijim vremenom od Ligetyja.

Poredak prve trojice na kraju utrke jednak je onom iz prve veleslalomske vožnje.

>> Val d'Iser: Kostelić 12. nakon prve veleslalomske vožnje

Isto nije ponovio i Ivica Kostelić, jedini hrvatski predstavnik u popodnevnim satima subote. Podsjetimo, Natko Zrnčić-Dim nije sa startnim brojem 65 završio prvi lauf, dok ga je Kostelić okončao na dvanaestom mjestu. Ipak, u drugom spuštanju stazom Bellevarde Kostelića je prestigla još nekolicina, pa mu je prolazak s 3,54 sekunde zaostatka bio dostatan za devetnaesto mjesto što mu je donijelo pad i u ukupnom poretku Svjetskoga kupa. Bio je šesti a sada je, s 142 osvojena boda, na sedmome mjestu. Od subote vodeći Svindal ima ih 236.