SK, super G u Åreu: Riesch stotinku ispred Vonn

Još se jedna utrka Svjetskog kupa pretvorila u dvoboj dviju najboljih skijašica današnjice...

Na super G-u u švedskom Åreu vodeća skijašica ukupnog poretka Maria Riesch slavila je sa samo stotinkom prednosti pred najvećom suparnicom Lindsey Vonn.

Amerikanka, koja je pobijedila na četiri od pet ovosezonskih superveleslaloma, sjurila se niz stazu sa startnim brojem 16 i u cilj ušla s velikih 80 stotinki prednosti pred dotad vodećom Nicole Hosp. No, Vonn na koncu ipak nije slavila jer je 19. u utrku krenula Riesch i "ukrala" joj pobjedu za svega jednu stotinku.

Koliko su ove dvije skijašice bile nadmoćne konkurenciji govori i podatak da je Amerikanka Julia Mancuso na trećem mjestu zaostala već 79 stotinki za pobjednicom.

Za Riesch je ovo šesta pobjeda sezone u Svjetskom kupu i jubilarna 20. u karijeri. Njome je ponovno povećala prednost nad Vonn u ukupnom poretku, sada ima 196 bodova više.

U poretku super G-a Vonn ima 460 bodova, 131 više od Riesch, a do kraja sezone su ostale još dvije utrke.