Senzacija u Garmischu: Kostelić drugi u super G-u!

Fantastičan kraj sezone: Ivica Kostelić ostvario je rezultat karijere u superveleslalomu...

Ivica Kostelić na završnici Svjetskog kupa u Garmisch Partenkirchenu ponovo je dokazao da je jedan od najboljih skijaša današnjice. U posljednjem superveleslalomu sezone spustio se s brojem 5 i završio kao drugi, sa zaostatkom 0.39 za pobjednikom Ericom Guayom, Kanađaninom koji je ovim trijumfom osvojio i mali Kristalni globus super G-u.

Kosteliću je ovo najbolji rezultat karijere u superveleslalomu, disciplini u kojoj je oduvijek obećavao, ali se do danas nije uspio popesti na podij. Po lošem i maglovitom vremenu Kostelić je iskoristio relativno nizak startni broj, odvezao bez većih grešaka i po ulasku u cilj dotad vodećeg Austrijanca Georga Streitbergera skinuo za 73 stotinke. Eric Guay do kraja natjecanja uspio je preći Kostelića, a treće mjesto zauzeo je Aksel Lund Svindal.

Za mali Kristalni globus se borio trojac: Walchhofer - Svindal - Guay. Austrijanac Michael Walchhofer je bio u najboljoj poziciji jer je vodio prije utrke u redoslijedu, ali je i najslabije odradio posao na stazi. Zauzeo je tek 15. mjesto i time uzeo malih 16 bodova, nedovoljno za ukupni trijumf. Guay je na kraju odnio ukupnu pobjedu, Walchhofer je drugi, a Svindal treći.

Kostelić se podignuo, pak, u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa te je na petom mjestu. Zagustilo je i na samom vrhu jer je Benjamin Raich (šesti) bio bolje plasiran od Carla Janke (jedanaesti). Prije posljednje dvije utrke Janka ima tek 38 bodova više.