Junački se vratio

Schlierenzaueru ipak pobjeda u Zakopanima

Austrijanac Gregor Schlierenzauer pobjednik je drugog natjecanja Svjetskog kupa skijaša-skakača održanog u dva dana u poljskim Zakopanima...

Nakon što je na natjecanju u petak osvojio tek 18. mjesto, Schlierenzauer se "iskupio" i došao do 39. ukupno pobjede u karijeri.

Nakon prve serije i skoka od 131.5 metra bio je treći s dva boda zaostatka za vodećim Norvežaninom Andersom Bardalom, da bi u drugoj seriji skokom od 132 metra zasjeo na sam vrh. Drugo mjesto na kraju je osvojio Nijemac Richard Freitag dvama identičnim skokovima od 131 metra, dok je treći bio Bardal sa skokovima od 132 i 126 metara.

U ukupnom poretku vodstvo je zadržao Andreas Kofler koji sada ispred sunarodnjaka Schlierenzauera ima samo 39 bodova prednosti. Treći je Anders Bardal sa 96 bodova zaostatka za vodećim.