Salzburg utrpao pet komada Medvjedima za 2:0 u seriji

Hokejaši Salzburga poveli su s 2-0 protiv Medveščaka u polufinalnoj seriji doigravanja austrijske EBEL lige.

Gosti su u četvrtak napustili zagrebački Dom sportova s pobjedom 5-1...

Salzburg je već u prvih pet minuta došao do prednosti 2-0, a od tog se šoka “medvjedi” više nisu uspjeli oporaviti. Ryan Duncan je bio strijelac oba pogotka, a kako je u oba slučaja slabo reagirao vratar Zagrepčana Gašper Krošelj, trener Ted Sator ga je odmah zamijenio Robertom Kristanom.

On je nanizao nekoliko obrana, ali nije mogao spriječiti treći pogodak Salzburžana u 35. minuti i to u situaciji kad je Medveščak imao igrača više na ledu. Strijelac je iz kontranapada bio Manuel Latusa. Jedini su pogodak “medvjedi” uspjeli zabiti u 44. minuti i to kada su imali igrača manje.

No, nada je kratko trajala, a u 51. minuti ju je ugasio Michael Schiechl pogotkom iz kontre. Priču je u 54. minuti zaključio Daniel Welser. Treća je utakmica polufinala na rasporedu u nedjelju u Salzburgu, a u finale će se plasirati momčad koja dođe do četiri pobjede.

Do druge je pobjede u polufinalu došla i Vienna koja je u četvrtak s 3-1 slavila na gostovanju u Linzu.