Manjak sreće

Rukometna LP: Podravka sa sirenom ispustila pobjedu

Rukometašice Podravke Vegete odigrale su 22-22 na gostovanju kod slovenskog Krim Mercatora u ogledu 5. kola B skupine Lige prvakinja...

Podravka Vegeta je veći dio prvog poluvremena vodila, ali je ipak u završinici Krim ostvario dva gola prednosti, te s vodstvom 13-11 otišao na odmor. ''Kokice'' su u nastavku nastavile s dobrom igrom, te su u 50. minuti vodile s dva gola razlike. Neizvjesno je bilo do samog kraja. Lidija Horvat je 25 sekundi prije kraja utakmice zabila svoj treći gol za vodstvo Podravke 22-21. No, Dankinja Bille Hansen je u zadnjoj sekundi utakmice zabila s krila za konačnih 22-22.

Hrvatska rukometašica u redovima Krima Kristina Franić bila je, zajedno s Goricom Ačimović, najefikasnija u domaćoj ekipi. Obje su postigle po 6 pogodaka. Još jedna hrvatska reprezentativka i najbolja igračica Krima Andrea Penezić je zabila četiri pogotka. Odlična je na golu Krima bila golmanica hrvatske reprezentacije Jelena Grubišić s 13 obarana.

Podravku je predvodila Nikica Pušić sa 6 golova. Miranda Tatari je zabila četiri gola.

U drugoj utakmici skupine Viborg je u gostima pobijedio Larvik s 20-19.

Larvik, Viborg i Krim imaju po 6 bodova, a Podravka 2. To znači da će zadnje kolo odlučiti koje će dvije ekipe nastaviti natjecanje u Ligi prvaka, a koja će kao trećeplasirana u Kup kupova.

Nažalost, s ovakvim raspletom se Podravka uskoro oprašta od Europe, te će 13. studenog u Koprivnici odigrati zadnju utakmicu na europskoj sceni ove sezone. Krim će u zadnjoj rundi ugostiti aktualnog europskog prvaka Larvika.