Blizu senzacije

Rukometna LP: Podravka izgubila od prvaka Europe

Rukometašice Podravke Vegete izgubile su u Koprivnici od aktualnog europskog prvaka Larvika s 24-21 (11-11) u ogledu 4. kola B skupine Lige prvakinja...

Tijekom prvog poluvremena se činilo kako bi ''kokice'' mogle možda napraviti i uspjeh na granici senzacije. Vodile su hrvatske prvakinje u dva navrata s tri gola razlike. S tom prednošću možda su mogle i na odmor jer su kod rezultata 11-9 imale napad. No, dekoncentracija u završnici prvog dijela koštala je Podravku ispuštanja prednosti, pa se na odmor otišlo s rezultatom 11-11.

Larvik je drugo poluvrijeme otvorio s vodstvom 13-11, ali je Podravka smogla snage vratiti se i doći do prednosti 14-13 i 15-14. Ipak, razlika u kvaliteti u korist Larvika došla je do izražaja u nastavku, kojeg Podravka nije odigrala onako kvalitetno kao prvih 30 minuta. Norvežanke su se odvojile na 20-16 i za Podravku više nije bilo povratka.

Sanja Damjanović vukla je Podravku tijekom ove utakmice i s 9 golova je bila prvi strijelac utakmice. Miranda Tatari i Anita Gaće dodale su po četiri pogotka. U Larviku je najefikasnija bila Tine Rustad Kristiansen sa 7 golova.

Larvik je prvi na ljestvici sa 6 bodova, a Podravka posljednja s jednim...