Rukometna LP: Hrvati potopili Karabatića na njegovom terenu

Rukometaši njemačkog HSV-a nadigrali su u gostima kod Montpelliera istoimenu domaću momčad u dvoboju prvog kola skupine B Lige prvaka 30-26, premda su na kraju prvog poluvremena gubili 15-12...

Drugih su 30 minuta igrači Martina Schwalba odigrali u prejakom ritmu za Francuze, koje predvode Nikola Karabatić i Slovenac Vid Kavtičnik, te su tijekom njih slavili 18-11.

Najbolji su u gostujućim redovima bili hrvatski reprezentativci. Domagoj Duvnjak zabio je šest golova, Blaženko Lacković pet, a Igor Vori četiri. Ukupno je hrvatska osovina hamburškog kluba pobjedi pridonijela s 15 od ukupno 30 momčadskih golova.

Kod domaćih je Nikola Karabatić zabio također šest golova, dok je Kavtičnik dodao četiri.

U drugom nedjeljnom dvoboju iste skupine mađarski je Veszprem u gostima pobijedio slovački Tatran iz Prešova 35-27. U pobjedničkom je sastavu igrao bivši hrvatski reprezentativac Renato Sulić.