"znali smo da neće biti lako"

PPD Zagreb hrabro pao protiv ponajbolje momčadi svijeta: Cindrić skinuo kapu hrvatskom prvaku

Mega momčad Barcelone morala se jako pomučiti da upiše pobjedu protiv PPD Zagreba.

U susretu 11. kola skupine B rukometne Lige prvaka Barca je u Sutinskim vrelima pobijedila PPD Zagreb sa 37:33 upisavši 11 pobjedu, dok je hrvatski prvak doživio deveti poraz.

Hrvatski prvak je pružio dobar otpor španjolskom velikanu, no pitanje pobjednika nije bilo upitno. Svaki put kada bi se Zagreb približio, Barca bi ubacila u brzinu više i odvojila se.

PPD Zagreb se dobro držao prvih deset minuta, no Barca tada bježi na tri gola razlike (10:7). U 15. minuti Španjolci su imali +4 (13:9), a nakon 20 minuta igre i šest pogodaka viška (16:10). Do kraja poluvremena hrvatski prvak je ipak uspio smanjiti na minus tri (18:21).

Zagrebaši su sjajno ušli i u nastavak susreta i nakon sedam minuta igre uspjeli su izjednačiti na 23:23. No, Barca je pojačala ritam i vrlo brzo se odlijepila na 27:24, a zatim i na 30:26. Šest minuta prije kraja gosti su poveli s najvećih šest razlike (35:29). Na koncu je završilo 37:33.

Španjolce su do 11. pobjede predvodili Ludovic Fabregas, Blaž Janc i Aitor Arino Bengoechea sa po pet golova, dok je Luka Cindrić zabio tri gola.

gol expired Šok za Kauboje uoči kvalifikacijskog turnira u Francuskoj: Otpao jedan od najboljih šutera, no dolazi dostojna zamjena divider

"Znali smo da neće biti lagana utakmica. Najvažnije je da smo pobijedili. Iz utakmice u utakmicu rastemo i to je najvažnije," kazao je Cindrić

Kod Zagreba, koji je upisao deveti poraz u devetom nastupu, najefikasniji su bili Nikola Grahovac sa šest, te Filip Vistrop s pet golova.

"Ovo mi je jedna od dražih utakmica u karijeri, odigrao sam daleko bolje nego što sam očekivao," kazao je najbolji strijelac utakmice.

Barca vodi na ljestvici sa 22 boda, Veszprem je drugi sa 13 bodova, dok je Motor treći sa 12 bodova. PPD Zagreb je na začelju skupine bez bodova.

Međutim, EHF je donio odluku da zbog pandemije koronavirusa svi klubovi igraju osminu finala. Prema ranijem formatu, dva najbolja kluba iz svake skupine išla su direktno u četvrtfinale. Klubovi od trećeg do šestog mjesta igrali su osminu finala, a dva najslabija su ispadala iz natjecanja.

Tako će se PPD Zagreb bez obzira na seriju poraza naći u nokaut fazi koja počinje koncem ožujka.

8. PPD ZAGREB 9 0 0 9 230-289 0

gol expired Koronavirus poharao svlačionicu Hajduka: Utakmica ovog vikenda bit će odgođena divider