Bez puno muke

Rukometašice uvjerljivo deklasirale i slabašne Urugvajke!

Rukometašice Hrvatske upisale su i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu...

Hrvatske rukometašice očekivano su ostvarile i drugu uvjerljivu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.U ogledu 2. kola u D skupini, Hrvatska je u Sao Bernardu pobijedila ekipu Urugvaja s 30 golova razlike, 45-15 (21-9).

Dakako da je već iz samog rezultata vidljivo da je jedino pitanje bilo s kojom će razlikom odabranice izbornika Vladimira Canjuge pobijediti u svim elementima inferiorne urugvajske reprezentativke.

Canjuga je od svojih igračica tražio ozbiljan pristup do kraja, pa su hrvatske reprezentativke u drugom poluvremenu odigrale nešto bolje i angažiranije u oba pravca od prvog dijela.

Čak 17 pogodaka (17/20) postigle su naše igračice iz kontranapada.

Dijana Jovetić bila je najbolji strijelac u hrvatskoj vrsti sa šest golova, dok su po pet pogodaka postigle Andrea Šerić, Nikica Pušić-Koroljević, Ivana Lovrić i Katarina Ježić.

"Znali smo da će utakmica završiti s dvadeset, trideset razlike. Prvo poluvrijeme igrala je naša najjača postava i moram priznati da nisam bio zadovoljan kako su odigrale u obrani. No, glavno da se nitko nije ozlijedio i da smo glavne igračice uspjeli odmoriti", rekao je izbornik Vladimir Canjuga.

Zbog lakših ozlijeda nisu igrale Zebić, Milanović-Litre i Franić.

"Nadam se da će njih tri biti spremne za utakmicu s Dankinjama. To što ih nisam mogao koristiti protiv Urugvaja primoralo me da u jednom trenutku igram sa tri ljevaka. Tako je Gaće igrala na mjestu organizatora igre, a Lovrić na mjestu lijevog vanjskog pucača", istaknuo je Canjuga.

Bila je to noć kada su padali rekordi. Naša ženska reprezentacija protiv Urugvaja postigla je najveći broj pogodaka na jednoj utakmici (45), a postigli smo najveći broj pogodaka u jednom poluvremenu (21).

Zanimljivo je da smo sa Urugvajem igrali prije šest godina na svjetskom prvenstvu u Rusiji. Tada smo pobijedili sa 44:9. Urugvajke su ovoga puta postigle šest pogodaka više, a ponovno je najbolji strijelac, baš kao i prije šest godina bila Jussara Castro. U Rusiji je postigla četiri, a sada u Brazilu pet pogodaka.

"Zadovoljna sam kako sam odigrala u napadu i nadam se da ću protiv Dankinja dobiti barem nešto minuta. Protiv Danske će biti puno neizvjesnija utakmica i zapravo od te utakmice za nas počinje Svjetsko prvenstvo", rekla je Katarina Ježić sa 19 godina naša najmlađa igračica u Brazilu.

Iznenađenja nije bilo niti u ostalim utakmicama 2. kola D skupine, iako je Švedska dosta tijesno pobijedila Obalu Bjelokosti, s 28-25, dok je Danska svladala Argentinu s 31-13.

Nakon početna dva lagana ispita, Hrvatice će u sljedećoj rundi imati prvu pravu provjeru, u utorak protiv Danske u 3. kolu. (M.I./Agencija VLM/TS)