SEHA liga

Zagrebaši bez problema svladali Tatran za prvo slavlje u regionalnoj ligi!

U dvoboju 3. kola regionalne SEHA lige rukometaši Zagreba pobijedili su kod kuće slovački Tatran iz Prešova s 35:29.

Rukometaši Zagreba svladali su slovački Tatran u Kutiji šibica sa 35:29 i tako ostvarili prvu pobjedu u SEHA ligi.

Obje su momčadi počele vrlo dobro. Do 6 minute igralo se gol za golom, a potom u sedmoj minuti golom Horvata, Zagreb prvi put dolazi do prednosti od 2 razlike (5:3). Unatoč tome, slovačka se momčad ne predaje. U nastavku su se uspjeli vratiti te u 20. minuti povesti 11:12. Zadnjih 10 minuta prvog poluvremena ponovno se igralo izjednačeno. Rezultat nakon prvih 30 minuta igre bio je 16:16.

U drugom dijelu Zagreb je krenuo puno bolje. Došli su do prednosti, ali se momčad Tatrana ponovno vraća. Oko 45 minute konačno je popustila i Zagreb bježi na veću prednost od šest razlike. Zagrebaši su do kraja samo održavali tu prednost.

Kod hrvatskog prvaka su najviše pogodaka dali Špiler i Horvat po sedam, dok su Marić i Kopljar postigli po šest zgoditaka. U gostujućim redovima briljirao je Antl koji je postigao 9 pogodaka te je trenutno najbolji strijelac lige sa ukupno 19  golova.

Zagreb nakon dvije utakmice ima 4 boda, kao i Nexe te s našičkim klubom drži vrh regionalne lige. Tatran je ostao na 3 boda.