SEHA liga

Rukometaši NEXE-a šokirali Zvezdu u Beogradu i potvrdili sjajnu formu!

U zaostaloj utakmici prvog kola regionalne SEHA lige rukometaša, našički NEXE napravio je pravu senzaciju.

Rukometaši NEXE-a nisu bolje mogli započeti novu sezonu. Nakon što su kod kuće uspjeli uzeti bod apsolutnim vladarima hrvatskog rukometa, Zagrebu, momčad Kasima Kamenice u zaostaloj je utakmici prvog kola SEHA lige u Beogradu 'ponizila' Crvenu Zvezdu s 37:23 pred oko 700 gledatelja.

Domaćini su veći dio prvog poluvremena vodili, no našički se rukometaši nisu predavali i zahvaljujući raspoložemom Markotiću, koji je u prvih 30 minuta igre postigao sedam pogodaka, uspjeli su na odmor otići s poravnatim rezultatom, 18.18.

NEXE je u nastavku dodao još više gasa te je već nakon samo nekoliko minuta igre poveo pet razlike, a u 50.minuti utakmice bježi na 'plus' sedam.Izuzev Markotića koji je postigao devet pogodaka, raspoloženi su bila i braća Lelić, Franjo je ubacio sedam pogodaka, a Perica je odlično čuvao našička vrata na kojima je skupio 12 obrana.

Odličan na krilu bio je i Mataija, strijelac sedam pogodaka, dok su kod domaćina Nadoveza i Šljivančanin postigli po pet golova.

Nakon dva kola NEXE predvodi ljestvicu SEHA lige sa četiri boda. Jedan manje imaju Tatran Presov, Borac, Metalurg, Izviđač, Metaloplastika i Lovćen. Treće kolo regionalne lige na rasporedu je ovog vikenda.

RK CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (3 obrane), Živković 1, Milošević, Pucelj, Pantelić 1, Vukas 4, Nadoveza 5, Ščepanović 4, Pavić 2, Jeraj (13 obrana), Pušica 2, Ivančev, Jokić 4, Šljivančanin 5, Čavaljuga, Sudžum 4.

RK NEXE: P.Lelić ( 12 obrana), Kozina 3, Mataija 8, Eter, F. Lelić 7, Mrđenović 2, Barišić Jaman, Varvodić 2, Kedžo, Markotić 9, Slišković 3, Pivac, Obad, Kević 3, Velić, Šunjić ( 4 obrane).

SEDMERCI: C.zvezda 2/4 (Nadoveza 2), Nexe 2/2 (Markotić, Mataija).

ISKLJUČENJA: C.zvezda 10 minuta (Sudžum, Pantelić, Pavić, Pušica, Jokić), Nexe 8 minuta (Mrđenović, Slišković, Varvodić, Eter).