Bogme su se raspucali

Portugal razbio Tunižane i poslao poruku Hrvatskoj i Francuskoj

U Montpellieru su kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre otvorili Portugalci i Tunižani.

Kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre koji se održava u Montpellieru, a na kojem igra i Hrvatska, otvorili su Portugal i Tunis, a uvjerljivu pobjedu ostvarili su Portugalci - završilo je 34:27.

Reprezentacija Portugala je opravdala status blagog favorita kojeg je imala uoči ove utakmice. Do poluvremena su stekli prednost od četiri pogotka (15:11), a u nastavku su bili još efikasniji, nisu dozvoljavali da im pada ritam i postigli su čak 19 pogodaka u drugom dijelu.

Prvo ime u portugalskim redovima bio je Andre Gomes, lijevi vanjski iz Porta, koji je postigao sedam golova.

Oussama Boughanmi je bio najefikasniji Tunižanin dok su Amine Bannour i Yousef Maaref dodali po četiri gola.

Nedavno su Portugalci ostali bez preminulog Alfreda Quintane, sjajnog vratara čija je smrt šokirala cijeli rukometni svijet. Prije puta u Montpellier najavljivali su da će igrati za Quintanu, silno su motivirani i sad su izvrsno otvorili turnir, poslavši poruku Hrvatskoj i Francuskoj s kojima se susreću u subotu odnosno u nedjelju.