prvenstvu dodali kup

PPD Zagreb po 29. put osvojio dvostruku domaću krunu

PPD Zagreb pobijedio je Trogir u finalnoj utakmici Hrvatskog rukometnog kupa.

PPD Zagreb (Foto: Ivan Perić/Cropix)

Rukometaši PPD Zagreba po 29. put su osvojili dvostruku krunu u domaćim natjecanjima, a nedavno osvojenom 31. naslovu prvaka Hrvatske u nedjelju su dodali 29. trijumf u domaćem Kupu pobijedivši Trogir s 35-17 (19-6) u finalnoj utakmici odigranoj u porečkoj dvorani Žatika.

U prvih 17 minuta finala momčad Slavka Goluže je dopustila Trogiranima tek jedan pogodak, povela sa 12-1 i tako riješila pitanje pobjednika. Preostalo vrijeme je bilo samo odrađivanje posla za zagrebačku momčad, a s konačnih +18 (35-17) "zagrebaši" su izjednačili svoj rekord postavljen u finalu Kupa 2011., kad su svladali Poreč s 37-19.

Nexe - PPD Zagreb PPD Zagreb i dalje stopostotan, na krilima Ćupića osvojili 31. naslov prvaka Hrvatske divider

Sa po šest pogodaka u finalu strijelce PPD Zagreba predvodili su Paolo Kraljević i Ivan Čupić, a pet puta se u strijelce upisao Edin Klis. Kod Trogira su najbolji bili Tomislav Radnić i Berislav Antonio Tokić sa po četiri gola svaki.

U subotu su rekordni 25. naslov u Kupu osvojile rukometašice Podravke Vegete koje su u finalu nadigrale zagrebačku Lokomotivu s 26-20.