Barcelona razbila Zagreb pred punom zagrebačkom Arenom

Rukometaši Zagreba uvjerljivo su poraženi od španjolske Barcelone u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Ni u petom pokušaju rukometaši Zagreba nisu uspjeli pobijediti Barcelonu u Ligi prvaka. U prethodna četiri ogleda Zagreb je tri puta upisao visoke poraze, te samo jednom remizirao. Povijest se i večeras ponovila, Barcelona je slavila s uvjerljivih 33:26 . Barcelona je sjajno otvorila utakmicu, povela s 4:0 te do kraja nije ispuštala prednost. Najzaslužniji za uspjeh gostiju bio je njihov vratar Šarić koji je od samog početka skinuo najmanje deset zicera zagrebašima. Samo u prvom poluvremenu skupio je 15 obrana.

'Ispali smo debili, ne znam šta se dogodilo. Primili smo 33 pogotka, barem 10 iz kontre nakon što smo promašili zicere. Barceloni ćemo ići na glavu, samo trebamo ovaj put gađati gol a ne golmana, pa šta bude', bile su prve riječi vrućeg Ivana Balića.

'U prvom poluvremenu odigrali smo neozbiljno, u nastavku smo se smirili te smo bili blizu povratka, ali smo izgubili zbog primljenih golova iz kontri', kazao je Štrlek. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću gostiju 17:12. U drugom se poluvremenu Zagreb uspio primaknuti na zaostatak 22-19 i 24-22. Završnica je, međutim, za Kljaićeve igrače bila loša kao i početak: od 24-22 sastav Xavija Pascuala otišao je na 31-23 u samo nekoliko minuta.

Nazabijala su se Barçina krila Juanin i Tomas, obojica po osam golova. Ukupno su Barcelonini vratari obranili 20 lopti. Kod Zagreba CO najbolji su bili stranci: Kiro Lazarov zabio je šest, a Gyula Gal pet golova. Uzvrat se igra za tjedan dana u Blaugrani. Tako će uzvrat u Barceloni biti samo formalnost. Eksperiment sa smjenom trenera uoči utakmice nije donio rezultata...

Do velike su pobjede nad Valladolidom u Španjolskoj došli rukometaši njemačkog Rhein-Neckar Lowena. Bilo je 30-29 za goste, koje je s devet golova predvodio poljski lijevi vanjski pucač Karol Bielecki.

U trećoj dosad završenoj subotnjoj utakmici Montpellier je kod Koldinga u Danskoj remizirao 26-26.