breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
Svjetski kup

Poraz Phelpsa, Puninski vrlo slab na 50 metara slobodno

Hrvatski plivač Aleksej Puninski nije uspio izboriti finale u disciplini 50 metara slobodno na natjecanju Svjetskog kupa u malim bazenima koji se održava u Moskvi.

Puninski je u kvalifikacijama osvojio 18. mjesto s vremenom 22.98. U finalu je najbrži bio Kanađanin Brent Hayden s vremenom 21.65, ispred Australca Eamona Sullivana (21.76) i Rusa Nikite Lobinceva (21.80).

Veliku pažnju u Moskvi izazivaju nastupi Amerikanca Michaela Phelpsa, osvajača 14 zlatnih olimpijskih medalja.

U finalu utrke na 200 metara slobodno, bolji od Phelpsa bio je 25-godišnji Nijemac Paul Biederman, aktualni svjetski rekord u ovoj disciplini u malim bazenima, koji je osvojio prvo mjesto s vremenom od jedne minute, 43 sekunde i 15 stotinki. Phelps je bio drugi sa 16 stotinki sporijim vremenom.

Phels je pobijedio u utrci 200 metara leđno s vremenom 1:53.24. Bio je za 28 stotinki brži od favorita domaće publike, Rusa Artema Dubovskoja.

Phelps je nastupio i u utrci 100 metara leptir, te je u finalu osvojio peto mjesto (51.13). Pobijedio je Rus Jevgenij Korotiškin.