Podravka izgubila i peti susret u Ligi prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete pretrpjele su i peti uzastopni poraz u D skupini Lige prvakinja. Izgubile su u Ljubljani od Krim Mercatora s 26-22 (12-12)...

Ovim porazom su ''kokice'' izgubile i teoretske izglede za ostanak na europskoj sceni, odnosno za plasman u Kup kupova, što bi im donijelo treće mjesto u skupini.

Podravka je u dvorani Stožice najbolje odigrala drugi dio prvog poluvremena. Nakon vodstva domaće ekipe 7-2, Podravka je uspjela dostići, pa čak i prestići domaću ekipu, te pred kraj prvog poluvremena povesti s 12-11. Odlično je branila Ivana Jelčić na golu Podravke (13 obrana u prvom poluvremenu, ukupno 24).

No, u nastavku je odlično branila i druga hrvatska golmanica na parketu, ali ona na vratima Krima, Jelena Grubišić (ukupno 17 obrana). Andreja Penezić, najbolja hrvatska rukometašica i dojučerašnja igračica Podravke, zabila je dva uzastopna gola pri rezultatu 22-21, te je prelomila utakmicu u korist Krima. Ukupno je Penezić na dan svog 25. rođendana zabila 5 golova za Krim.

U drugoj utakmici 5. kola D skupine, Györ je kao domaćin pobijedio Zvezdu s 33-22 (19-12).