Podravka domaćim porazom startala u Ligi prvaka

Rukometašice Podravke Vegete poražene su na startu natjecanja u D skupini Lige prvakinja. U njihovoj Koprivnici svladao ih je slovenski Krim s 35-30 (19-16)…

Nakon lošeg početka hrvatskih prvakinja i zaostatka 5-2 na početku utakmice, Podravka je ostvarila jedino dobro razdoblje u ogledu i serijom 5-1 stigla do minimalne prednosti. Izjednačeno je bilo do rezultata 10-10, a onda su rukometašice Marte Bon serijom 3-0 stekle prednost koju više nisu ispuštale do kraja dvoboja.

Lakoćom su igračice slovenskog kluba zabijale do kraja prvog poluvremena, kojeg su dobile s 19-16. Posebno je raspoložena bila Andreja Lekić, koja je u razmaku od samo nekoliko minuta u završnici prvog dijela zabila četiri gola.

Uz pomoć velike skupine navijača iz Slovenije, rukometašice Krima su u nastavku povećavale prednost, sve do najvećih osam golova razlike, 32-24. U završnici je Podravka uspjela samo malo ublažiti poraz.

Uz Lekić, efikasna je bila i ponajbolja hrvatska igračica i dojučerašnja igračica Podravke, a prije toga i zagrebačke Lokomotive, Andrea Penezić. Lekić je zabila sedam pogodaka a Penezić šest za gošće, dok je ekipu podravke predvodila Nikica Pušić sa 6 golova.

U 2. kolu će 'kokice' iz Koprivnice gostovati kod mađarskog Györija 17. listopada.