Najduža etapa

Pobjeda Rodrigueza u petoj etapi Vuelte, Kišerlovski minimalno napredovao

Španjolski biciklist Joaquim Rodriguez iz Katusha Teama osvojio je petu etapu Vuelte, od Sierra Nevade do Valdepenas de Jaena, u dužini od 187 kilometara.

Bila je to dosad najduža etapa na utrci kroz Španjolsku. Rodriguez je u cilj ušao nakon 4 sata, 42 minute i 54 sekunde. Za 4 sekunde sporiji bio je Nizozemac Wout Poels, dok je jeoš jedan španjolski biciklist Daniel Moreno, također iz Katushe, koji je osvojio četvrtu etapu dan ranije, ovoga puta bio treći sa 5 sekundi sporijim vremenom od svog sunarodnjaka i momčadskog kolege.

Francuz Sylvain Chavanel iz Quick Stepa, koji je u ovoj etapi osvojio 37. mjesto, s 31 sekundi zaostatka za pobjednikom, zadržao je crvenu majicu rezerviranu za vodećeg u ukupnom poretku. Chavanel sada ima samo devet sekundi prednosti pred Morenom, dok je treći Rodriguez sa 23 stotinke zaostatka.

Na vrhu je gusto, jer četvrti Danac Jakob Fuglsang zaostaje 26 sekundi za Chavanelom, a peti Talijan Vincenzo Nibali, prošlogodišnji pobjednik Vuelte, 33 sekunde.

Hrvatski predstavnik Robert Kišerlovski iz Astane osvojio je 26. mjesto u petoj etapi, s 22 sekunde zaostatka za Rodriguezom. U ukupnom poretku je Kišerlovski skočio s 39. na 33. mjesto. Od Chavanela ima za dvije minute i 48 sekundi sporije vrijeme.

U četvrtak je na redu najduža etapa ovogodišnje Vuelte, 196.8 km dugačka dionica od Ubede do Cordobe.