PIKADO Turnirom u Podsusedu završena Masters serija HPS-a

Riječanka Vlasta Stankić i Zdravko Antunović iz Županje ukupni su pobjednici Masters serije Hrvatskog pikado saveza za sezonu 2010/11...

Posljednji od ukupno četiri Mastersa održan je proteklog vikenda u dvorani Sutinska vrela u zagrebačkom Podsusedu, a okupilo se oko 160 pikadista iz cijele Hrvatske koji su lovili pozicije na Masters listi koje im osiguravaju izravan nastup na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske.

U Podsusedu je najuspješniji bio Vladimir Lešić koji je trijumfom u disciplinama Cricket i parovi te trećim mjestom u 501 DO ugrabio čak 141 bod, ali to mu nije bilo dovoljno da prestigne Antunovića koji je pred posljednji Masters imao veliku bodovnu prednost. Antunović je bio drugi u 501 DO i treći u Cricketu te sezonu okončao s ukupno 460,5 bodova, dok je drugoplasirani Lešić sakupio 395,5.

Tek trećim mjestom u ukupnom poretku morao se zadovoljiti aktualni svjetski prvak u elektroničkom pikadu Boris Krčmar koji je zbog bračnog putovanja propustio jedan Masters i taj hendikep nije mogao nadoknaditi. Tako je prekinut njegov niz od četiri sezone za redom u kojima je bio ukupni pobjednik Masters serije HPS-a. Za utjehu je u Podsusedu osvojio elitnu disciplinu 501 DO pobjedivši u finalu upravo Antunovića.

Kod dama je u obje pojedinačne discipline, 501 MO i Cricketu, slavila Ivana Čavar koja je tako najavila povratak u vrhunsku formu što je sjajna vijest za izbornika ženske reprezentacije Ivana Krushu. Čavar je kapetanica ženske repke koju čeka obrana bronce na Europskom prvenstvu u Španjolskoj krajem svibnja, a nakon slabe forme u prvom dijelu sezone očito je da je prebrodila krizu i da igra sve bolje. No, budući je nastupila na svega dva od četiri Mastersa Čavar se nije mogla uključiti u utrku za vodećim pozicijama.

Vlasta Stankić bila je otkriće prošle sezone kada je uspjela izboriti i mjesto u reprezentaciji, a ove je pokazala najveću konstantu. Na sva četiri Mastersa bila je među osvajačicama medalja i na kraju prilično uvjerljivo, sa 221,5 bodova osvojila prvo mjesto u ukupnom poretku. Jedina koja je imala realne izglede ugroziti njezin trijumf bila je Đurđica Delić, ali Splićanka je zbog poslovnih obaveza propustila jedan Masters i tako izgubila korak.

Ugodno iznenađenje predstavlja treće mjesto u ukupnom poretku Marilde Pavletić iz Buzeta koja se tako ozbiljno nameće za mjesto u reprezentaciji, dok je tek sedmim mjestom podbacila standardna reprezentativka Vlatka Lešić, inače dvostruka osvajačica Masters liste (u sezonama 2007/08. i 2008/09.).

Pikadiste sada čeka Pojedinačno prvenstvo Hrvatske koje je na rasporedu 19. i 20. ožujka u Sportskom centru Sava sport u Sesvetama, a naslove prvaka Hrvatske branit će Đurđica Delić i Boris Krčmar.