Talijanke bolje

Oslabljene hrvatske odbojkašice startale porazom na Europskom prvenstvu

U dvoboju 1. kola C skupine Europskog prvenstva hrvatske odbojkašice su u Monzi izgubile od domaćina Italije s 3:0 u setovima.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija započela je nastup na Europskom prvenstvu u Italiji i Srbiji s očekivanim porazom. Bolja od Hrvatske u 1. kolu B skupine u Monzi bila je Italija s 3-0 (25-19, 25-20, 25-19) nakon 77 minuta igre.

Bez ozlijeđenih Barun i Ušić hrvatske odbojkašice nisu imale nikakve šanse protiv trostrukih uzastopnih prvakinja Europe, a sva tri seta su imala uvlas jednak tijek. Naše odbojkašice su već na samom početku setova došle u zaostatak, koji više nisu mogle stići, pa su u sva tri seta ostale na 20-tak poena.

Utakmica protiv najvećeg favorita za zlato na ovom prvenstvu, koje se igra u Italiji i Srbiji, za Hrvatsku i nije bila od velike važnosti, ali zato je vrlo važan subotnji dvoboj protiv Turske (17.30 sati), koja jeu prvom kolu s 3:1 svladala Azerbajdžan. Iz svake skupine prve tri selekcije idu u drugi krug. (M.I./Hina)