Oni su svijet za sebe

Repriza iz Rio de Janeira: Dvije rukometne velesile igrat će u finalu Olimpijskih igara

Poznat je finalni par muškog rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U finalu olimpijskog turnira rukometaša u Tokiju gledat ćemo reprizu iz Rio de Janeira, okršaj Danska - Francuska.

Prije pet godina u Rio de Janeiru su slavili Danci sa 28:26, a kako će biti u Tokiju doznat ćemo u subotu.

Aktualni olimpijski pobjednici i svjetski prvaci Danci u polufinalu su pobijedili Španjolsku sa 27:23, dok je Francuska identičnim rezultatom bila bolja od Egipta.

U prvih 15 minuta španjolsko - danskog okršaja gledali smo izjednačen rukomet, no Danska tada bježi na +4 (10:6) zadržavši četiri gola viška i na poluvremenu (14:10).

gol expired Neuništivi Francuzi slomili otpor najvećeg iznenađenja Olimpijskih igara: Četvrto finale zaredom! divider

Sedam minuta prije kraja susreta Španjolska se uspjela približiti na gol zaostatka (21:22), a minus jedan su imali i pet minuta do kraja (22:23). No, svjetski i oliimpijski pobjednici su s dva gol u nizu pobjegli na +3 (25:22), a na koncu je zaršilo 27:23.

Dansku su do pobjede predvodili Mikkel Hansen sa 12 golova i Niklas Landin sa 12 obrana. Mathias Gidsel je dodao pet, a Mads Menasah četiri gola. Kod Španjolaca najefikasniji su bili Aleks Dušebajev i Adrian Figueras sa po pet golova, dok je Gonzalo Perez de Vargas imao 12 obrana.

Dancima će to biti drugo olimpijsko finale nakon što su u Rio de Janeiru bili bolji od Francuske.