u zadnjih 15 minuta

Njemačka u završnici slomila Švede u derbiju kola naše skupine i zasjela na vrh tablice

Njemačka je slomila Švedsku u debiju 1. kola skupine A rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

Njemačka (Foto: Afp)

U susretu 1. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Švedsku sa 30-27 (12-11) na Igrama u Parizu.

Nakon što je više od 45 minuta proteklo u izjednačenoj igri, Njemačka je pobjegla na tri gola razlike (25-22).

Šest minuta prije kraja Nijemci su imali +4 (28-24), a dvije i pol minute prije kraja velikih pet golova razlike (30-25). Šveđani su smanjili na 30-27, ali za više od toga nije bilo vremena.

Uscins, Golla i Wolf odveli Nijemce na vrh skupine

Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam golova, te Johannes Golla s pet golova, dok je Andreas Wolff sakupio 13 obrana.

Na švedskoj strani najefikasniji su bili Hampus Wanne s osam golova, te Sebastian Karlsson s pet golova. Andreas Palicka je imao 13 obrana.

U ranije odigranim susretima iz ove skupine Hrvatska je pobijedila Japan sa 30-29, dok je Španjolska bila bolja od Slovenije sa 25-22.

U drugom kolu, u ponedjeljak, 29. srpnja sastaju se Japan - Njemačka (9.00), Hrvatska i Slovenija (11.00), te Švedska i Španjolska (16.00).

Stipe Sladoljev, novinar Nove TV VIDEO Sjajan prvi dan za Hrvatsku na Olimpijskim igrama: Rukometaši nisu oduševili, ali ovaj start "miriše na '96." divider

Hrvatski rukometaši Naš najbolji strijelac protiv Japana otkrio što je Sigurdsson rekao igračima na poluvremenu divider

Dagur Sigurdsson Sigurdsson otkrio ključnu stvar koju su ga Japanci natjerali da promijeni: "Morali smo riskirati..." divider

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽