Liga prvaka

Odlični Lacković s osam pogodaka predvodio HSV do pobjede!

Rukometaši HSV-a ostvarili su sedmu uzastopnu pobjedu u C skupini Lige prvaka.

Kao domaćini su svladali rumunjsku Constantu s 36-25. Briljirao je Blaženko Lacković s 8 golova.

Lacković je bio najbolji strijelac utakmice. Igor Vori dodao je četiri pogotka za pobjedničku momčad, a Domagoj Duvnjak jedan. Vugrinec je za domaćine dodao pet golova, a odličan je bio i vratar Bitter s 25 obrana.

Hamburška momčad je očekivanu pobjedu protiv ''fenjeraša'' na ljestvici u C skupini ostvarila vrlo ozbiljnim pristupom. Serijom 5-0 u razdoblju od 6. do 10. minute pobjegla je na prednost 8-3. Do kraja utakmice pobjeda HSV-a niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Švedski 51-godišnji trener HSV-a Per Carlen, koji je večer ranije izveo cijelu momčad na koncert slavne britanske heavy-metal skupine Motörhead, posebno je pohvalio Lackovića:

"Vrlo sam zadovoljan s utakmicom. Jučer smo ovdje gledali Motörhead, a večer smo sami priredili rock‘n'roll na rukometnom igralištu. Blaženko Lacković je odigrao super utakmicu. Imao sam priliku dosta mijenjati u našoj momčadi. Izvrstan je bio i vratar Bitter s 50 posto obrana", rekao je Carlen.

Blaženko Lacković je dodao:

"Vrlo je važno da smo svi shvatili da moramo dobiti ovu utakmicu kako bismo bili još bliži prvom mjestu na kraju. Odigrali smo odličnu utakmicu u visokom tempu."

HSV je vodeći u skupini s maksimalnih 14 bodova, a Constanta posljednja sa samo dva boda.

U drugoj utakmici dana, Čehovski Medvedi i Atletico Madrid su u B skupini odigrali 29-29. Bivši zagrebaš, Makedonac Kiro Lazarov, spasio je bod gostima pogotkom šest sekundi prije kraja. Lazarov je sa sedam golova bio i prvi strijelac momčadi. Ruska momčad je u drugom poluvremenu vodila i sa šest golova razlike, ali je na kraju osvojila samo jedan bod.

Atletico Madrid predvodi skupinu s 12 bodova. Veszprem je drugi s 8 bodova i susretom manje, dok su Čehovski Medvedi treći sa 7 bodova.